У пасхальному посланні Патріарха Філарета, очільника УПЦ Київського Патріархату, зазначається: "Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, Який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами. Він попускає кризи в людському суспільстві, війни між народами, Він і припиняє їх. Але для цього треба навертатися до Бога всім серцем, всім своїм життям".

Митрополит Онуфрій, глава УПЦ (Московського Патріархату), у своєму посланні зауважує: "Ми повинні знати і те, що пам’ять і подяка Богові за Його любов і милість до нас грішних, потрібні не Богові, а нам, тому що благодарна людина робить себе достойною нових милостей, а неблагодарна — стає недостойною і того, що вона має".

Верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, у великодньому посланні пише: "Святкувати християнську Пасху означає для нас сьогодні бути здатними силою Воскреслого вставати і пробудитися до дії, – бути здатними до особистої пасхальної самопожертви задля добра свого народу, його свободи та кращої долі. Дивлячись на обличчя наших українських воїнів-героїв, які принесли своє життя в жертву за рідний народ, можемо бути впевнені, що Небесний Отець приймає ці жертви в імені свого Сина. Саме у них через воскреслого Христа ми вже маємо перемогу над злом і зцілення душевних і тілесних ран".

У пасхальному привітанні єпископів Мілана та Ніла, керівників Мукачівської Греко-Католицької єпархії, що не входить до складу УГКЦ, говориться: "Сьогодні, в добу споживацтва, може нам видаватися, що найважливішим є отримання насолоди від різноманітних смаків, вражень, гарних, ба навіть екстремальних відчуттів. Помічаємо, як сьогоднішній світ намагається звести релігійні свята до “кулінарного” рівня: прекрасний та багатий стіл зі святковими продуктами та оздобами... Бажаємо Вам, щоб цьогорічна Пасха стала для Вас передусім святом серця".

Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, першоієрарх римо-католицької спільноти України, у пасхальному привітанні бажає: "Нехай Воскреслий Христос силою свого страждання і своєї слави, зміцнить віру, укріпить надію, примножить любов та щедро обдарує благодаттю свого миру".

Митрополит Макарій, глава УАПЦ, у своєму посланні зазначає: "Віра у воскресіння Христа-Спасителя утверджує людину у вірі в загальне воскресіння і життя майбутнього віку, джерело пасхального світла, радості та миру в нашому земному житті, того миру, якого прагнуть усі свідомі українці, особливо в цей час війни з північно-східним окупантом нашої української землі". Він бажає, "щоб спасіння Боже прийшло і до нас, до нашого українського народу та інших націй, які живуть на українській землі".

У привітанні зі святом Христового воскресіння від групи керівників Союзу церков ЄХБ (баптистів) йдеться: "Попри те, що зміни в суспільстві відбуваються дуже повільно, як християни, будемо заохочувати один одного щиро довіряти Господу серед усіх життєвих негараздів".

Вселенський (Константинопольський) Патріарх Варфоломій у пасхальному зверненні наголошує: "Ми живемо, проте, в світі, в якому через засоби комунікації передають безперервно неприємну інформацію про терористичні атаки, про війни, про руйнування природних явищ, про проблеми із-за релігійного фанатизму, про голод, про проблеми біженців, про невиліковні хвороби, про бідність, про психологічне пригнічення, про відсутність безпеки та про інші супутні небажані ситуації". Він закликає "бути радісними, тому що наш начальник Христос є переможцем, є носієм радості, що просвічує все".

Патріарх Кирило, глава РПЦ, паствою якого є також віряни УПЦ (МП), у своєму посланні закликає пам'ятати, що "незважаючи на всі біди, катаклізми, конфлікти і суперечності, ми знаємо, що Господь переміг світ (Ін. 16:33), переміг над гріхом і смертю".
Нагадаємо, що більшість українців святкує Пасху цього року в неділю, 16 квітня.
Папа Римський Франциск виголосив традиційне послання Urbi et Orbi з нагоди Великодня. "Нехай же Добрий Пастир допоможе Україні, ще досі пригнобленій кривавим конфліктом, віднайти згоду та супроводжує ініціативи, спрямовані на полегшення горя тих, що страждають від його наслідків", — йшлося, зокрема, у промові.

Фото Facebook

Теги: