Першоієрарху УАПЦ співслужили архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями, та єпископ Борис, керуючий Таврійською єпархією, а також численне духовенства Дніпропетровщини, Херсонщини, Івано-Франківщини та м. Києва.

Напередодні архімандрит Савва виголосив слово при нареченні. "... Понад 20 років тому я відгукнувся на цей голос і з того часу я служу біля престолу Божого. Майже 17 років з 20-ти моє служіння проходить на Донецькій землі, де не тільки наша справжня Українська Незалежна Православна Церква перебуває у важких умовах існування, але йде справжня війна за волю та незалежність нашої української держави. Тому, переносячи всі тягарі священницького служіння, я не з чужих слів знаю, але маючи вже свій багаторічний пастирський досвід, можу легко здогадатися про той нелегкий хрест архієрейського служіння...", - сказав він.

"Надихаючись також тим, що наша Українська Автокефальна Православна Церква має свою давню історію не тільки в Україні, але й в Донецькому зросійщенному краї, зокрема в місті Слов’янську ще з часів Її становлення в 20-х – 30-х роках минулого століття, друге Відродження в 40-х роках і особливо третє – на початку 90-х, коли знову була заснована перша на Донбасі парафія святого апостола Андрія Первозванного Української Автокефальної Православної Церкви міста Слов’янська, в якій Господь сподобив мене нести стільки років свій пастирський послух в сані священика та далі продовжити нести його в апостольському покликанні", - продовжував він. https://church.net.ua/detalno/uapc/u-krivomu-rozi-vidbulosja-narechennja-jepiskopa-doneckogo-i-slovjanskogo-uapc.html

Після висвячення архімандрита Савви на єпископа митрополит Макарій звернувся до нього з настановами та побажав плідної праці на Донбасі, де точиться війна, а біль втрати несеться по всій Україні. Саме в цей час, за словами митрополита, людям найбільше потрібне розуміння та духовна підтримка.

Єпископ Савва (Фризюк) народився 18 жовтня 1979 р. у с. Яблунька Богородчанського району Івано-Франківської області. У 2000 році закінчив Івано-Франківську духовну семінарію, у 2006 р. Львівську богословську академію УПЦ КП. Чернечий постриг прийняв 19 лютого 1997 р.,  ієрейські свячення - 8 лютого 1998 р. Ніс пастирське служіння на парафіях Донецької, Сумської та Івано-Франківської областей. У червні 2004 р. прийнятий у клір Української Автокефальної Православної Церкви. З цього часу надає духовну опіку громаді УАПЦ м. Слов'янська Донецької області, а згодом і в інших містах і селах Донбасу.

Згідно рішення Архієрейського Собору та Патріаршої ради від 4 травня 2017 р. архимандрит Савва номінований на єпископа Донецького та Слов'янського.

Теги: