Законопроекти №4511 і 4128, що стосуються діяльності релігійних організацій, Верховна Рада не розглядатиме у четвер, 18 травня.  Саме проти цих законопроектів УПЦ (МП) останні дні проводить гучні молитовно-протестні заходи, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко заявив агентству "Інтерфакс-Україна": "Фракція ухвалила рішення, що ці законопроекти не готові для розгляду в залі. Тому сьогодні в залі їх не розглядатимуть".

Верховна Рада може лише обговорити церковні законопроекти в четвер, не прийнявши рішення щодо них, вважає народний депутат з фракції "Народний фронт" Антон Геращенко.

"Сьогодні буде полеміка... Не впевнений, що рішення буде прийнято саме сьогодні. Але я радий, що почалася дискусія", - сказав Антон Геращенко журналістам в четвер в Києві.

Як повідомлялося, законопроекти №4511 про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, визнаній агресором, і №4128 про можливості змінювати підлеглість релігійної громади стоять у порядку денному парламенту на четвер для розгляду в першому читанні. Законопроект №4511 фактично стосуватиметься УПЦ (МП), деяких протестантських церков та інших релігійних організацій, керівні центри яких розташовані у РФ.

Спікери УПЦ погрожують депутатам анафемою і "гнівом Божим на державу", якщо депутати ухвалять закони, що заважатимуть УПЦ. Представники УПЦ та віряни проводять молитовну акцію протесту перед будівлею Верховної Ради.

Фото larastock.com

Теги: