У ході візиту відбулась робоча зустріч владики Віктора з першим секретарем Посольства України в Чеській Республіці Віталієм Бабінським та другим секретарем Посольства Тетяною Горупович.

Під час зустрічі єпископ передав вітання і благословення співробітникам українського дипломатичного корпусу від глави УАПЦ митрополита Макарія (Малетича), повідомив про офіційну реєстрацію в Чехії Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці, розповів про її головні завдання та представив відповідальних представників місії.

Офіційне відкриття Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці відбувається в 100-річчя початку відродження Української Автокефальної Православної Церкви в Україні (1917 – 2017), яке цього року збігається зі 100-річчям початку відновлення української державності в 1917 – 1921 рр., наголосив владика Віктор. Також він просив передати вітання та благословення надзвичайному і повноважному послу України в Чеській Республіці Євгену Перебийнісу.

Українські дипломати подякували за дружню візитацію та надану інформацію щодо створення та початку діяльності Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці, поділились інформацією про діяльністьПосольства України в Чеській Республіці та про надання консульської допомоги громадянам України.

Під час зустрічі владику Віктора супроводжували Андрій Ткач, виконавчий директор Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці, ігумен Євген Сігісмунд Фрейманн, духівник місії, Олександр Антоненко, співробітник місії, та Юліан Бедь, помічник єпископа.

Сторони домовились і надалі підтримувати відносини, в рамках духовної і культурної взаємодії Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ з Посольством України в Чеській Республіці.

Незабаром, 28 травня, в чеському м. Тепліце, у храмі Всіх святих землі Чеської Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці, відбулась перша архієрейська літургія, яку очолив єпископ Віктор (Бедь) у співслужінні архімандрита Євгена Сігіємунда Фреіманна та диякона Мілана Ручкая.

Єпископ УАПЦ зустрівся у Празі з українськими дипломатами з нагоди відкриття Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці

Під час богослужіння поминалися імена Вселенського Патріарха Варфоломія, Предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія, єпископа Віктора, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

В ході літургії, з благословення глави УАПЦ, владика Віктор возвів ігумена Євгена Сігіємунда Фреіманна в архімандрити.

В молитві до Бога владика Віктор молився за мир і благополуччя в Україні і Чеській Республіці, та Божу підтримку українських мігрантів та їх близьких.

Богослужіння велось на українській та чеській мовах.

У своєму архіпастирському слові владика Віктор передав всім присутнім благословення і вітання від глави УАПЦ, зупинився на історії відродження УАПЦ та оголосив про офіційне відкриття діяльності Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці.

Участь у літургії новоствореної парафії в м. Тепліце взяли прихожани з числа українських мігрантів, які проживають в Чехії, а також представники православного братства святих Костянтина і Олени.

Після завершення божественної літургії владика Віктор представив парафіянам  уповноважених представників Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці Андрія Ткача, виконавчого директора місії, та архімандрита Євгена Сігіємунда Фреіманна, духівника місії, настоятеля храму на честь всіх святих землі Чеської в м. Тепліце.

У відповідності до програмних завдань, головними напрямками діяльності місії в Чеській Республіці є:

 -    надання духовної опіки українським православним вірянам;
 -    надання благодійної та гуманітарної допомоги всім нужденним, зокрема і українським мігрантам;
 -    розвиток соціального партнерства і утвердження духовних цінностей;
 -    сприяння популяризації української духовної, історичної та культурної спадщини;
 -    сприяння утвердженню партнерських та дружніх українсько-чеських відносин;
 -    просвітницька, гуманітарна та благодійна діяльність;
 -    тощо.

Робочий офіс Духовної місії відкрито в м. Тепліце.

Теги: