Представники Церков зауважили, що обласні державні адміністрації неспроможні опрацювати ту кількість статутів релігійних громад, які вже подані їм на перереєстрацію. За наявними даними, наразі стан перереєстрації всіх релігійних організацій у кожній області та Україні загалом не перевищує 10%. Тому ВРЦіРО вважає доцільним на законодавчому рівні визнати особливий статус релігійних організацій та закріпити на рівні закону неприбутковий характер їх діяльності.

Саме такі зміни Рада Церков запропонує прийняти Верховній Раді. На думку церковнослужителів, це дозволить замість складної та довготривалої перереєстрації статутів усіх 35 тисяч релігійних організацій, безпосередньо у профільному Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» зазначити вимоги до неприбуткової діяльності, які Податковий кодекс наразі передбачає вносити до статутів.

У дискусії взяв участь також начальник Відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Іван Папаяні, який відповів на запитання присутніх.

Окрім цього, задля узгодження позиції міністерств і відомств з цієї та іншої проблематики ВРЦіРО закликає Кабінет міністрів відновити діяльність міжвідомчої Комісії з питань забезпечення прав релігійних організацій. Останнє засідання цієї Комісії відбулося ще за часів попередньої влади у 2012 році.

Також під час засідання глави Церков і релігійних організацій обговорили разом із в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун зміст медичної реформи в Україні, усвідомлюючи її необхідність та невідкладність.

Крім цього, відбулася дискусія на тему розвитку системи паліативної допомоги в Україні, зокрема в інтересах невиліковно хворих дітей. До обговорення долучився і Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. У підсумку бажаючі члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій долучилися до підписання Хартії прав дитини, яка помирає (Трієстської Хартії).

Теги: