Згідно рішення Архієрейського Собору участь у зборах взяли також представники Архієрейського Собору та Патріаршої Ради, а саме: владика Андрій (Абрамчук), митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією, владика Герман (Семанчук), архієпископ Чернівецький і Хотинський, владика Кирило (Михайлюк), єпископ Ужгородський і Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархією УАПЦ, та о. Ігор Прийдун, член Патріаршої Ради УАПЦ.

Метою зборів духовенства УАПЦ було унормування єпархіяльного життя та узгодження кандидатури правлячого архієрея.

Митрополитом Андрієм було зачитано до тернопільського духовенства листа від Предстоятеля УАПЦ, у якому був заклик до ухвалення компромісного рішення (даний документ носить внутрішньо-церковний характер та не підлягає поширенню у ЗМІ, хоча його вже поширили).

Збори відбулися у закритому форматі.

Духовенством одноголосно прийнято рішення просити Архієрейський Собор та Патріаршу Раду тимчасово повернути на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ владика Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ, для унормування єпархіяльного життя та передачі єпархіяльної документації наступнику.  

Духовенством було також погоджено кандидатуру на вікарного єпископа Тернопільської єпархії УАПЦ – архімандрита Даниїла з осідком у м. Тернополі, який після хіротонії повинен перейняти документацію єпархії.

Предстоятелем УАПЦ митрополитом Макарієм схвально оцінено прийняте рішення духовенства Тернопільсьткої єпархії УАПЦ.

"Владика Макарій висловлює вдячність за порозуміння та висловлює впевненність у подальшій співпраці З духовенством Тернопільської єпархії УАПЦ на чолі з обласним деканом митр. прот. Володимиром Якубишиним та о. канцлером Петром Зайцем", - йдеться на офіційному сайті УАПЦ.

Фото uapc.te.ua

Теги: