Верховний архієпископ Святослав висловив переконання, що «через переслідування Церква бере участь у смерті Христа, однак через віру переслідувана церковна спільнота обов’язково досвідчить таїнство воскреслого Христа». «З минулого досвіду нашої Церкви ми знаємо, що переслідування зміцнюють Церкву, бо кров мучеників є насінням християн», − сказав Святослав.

Коментуючи міжконфесійні відносини в Україні, глава УГКЦ зазначив, що «рани минулого ще кровоточать, тому нам потрібен діалог, щоб зцілити пам’ять минулого і будувати християнську єдність. Я переконаний, що Східним Церквам належить особлива місія бути каталізаторами і прикладом екуменічного діалогу».

Він розповів, що в Україні християни зробили багато практичних кроків на шляху до єдності. Серед досягнень він вказав двостороннє визнання таїнств, хоча «на рівні окремих православних конфесій ще є певні труднощі в цьому напрямку».

У контексті розмови про екуменічний діалог на глобальному рівні Предстоятель УГКЦ заперечив думку, що заради єдності з Православною Церквою Католицька Церква готова «пожертвувати УГКЦ». «Святіший Отець через різні жести, конкретні вчики і звернення неодноразово показував, що він ніколи не пожертвує частиною Христової Церкви заради якихось політичних чи дипломатичних благ», − наголосив глава УГКЦ.

Відповідаючи на запитання про роль Росії та РПЦ у захисті християнських цінностей в сучасному світі, Святослав висловив здивування, «чому російські війська вдерлися на територію України, де більшість населення є православними Московського патріархату». «Російськомовні прихожани цього не можуть збагнути. Потрібно захищати християнські цінності не словами, а вчинками і бути носіями християнських цінностей, втілювати мир у життя», − зазначив інтерв’юер. 

Теги: