Ієрархи в першій частині своїх зустрічей вітали один одного в урочистостях з нагоди державних свят в їхніх країнах - День Канади, 1 липня, та День незалежності США, 4 липня. Була висловлена ​​вдячність Богові за благословення існування Української Православної Церкви за межами України та керівництво Святим Духом над усіма зібраними ієрархами та тими, хто їм передував, протягом усієї історії двох представлених юрисдикцій. Вони висловили привітання не тільки своїм вірним, але й громадянам США та Канади, які просять Божих благословень. Єрархи особливо підкреслювали, що нинішня тенденція до зростання економіки обох країн повинна бути корисною для всіх громадян двох народів.

І УПЦ Канади, і УПЦ США ​​святкують свої столітні ювілеї протягом 2018 року. Єпископи розділили плани, які вже були розроблені та започатковані спільно з цими урочистостями. Головне святкування УПЦ в США ​​відбудеться в липні 2018 року разом зі святом рівноапостольного св. Володимира. Головне святкування УПЦ в Канаді відбудеться під час спеціального Собору Церкви в Саскатуні (Саскачеван, Канада) у серпні 2018 року, на місці заснування церкви.

Всі єпископи заявили про велике бажання проводити урочистості, висловлюючи славу і подяку Богу, що попри царсько-радянські репресії, придушення та пригнічення України та її Православної Церкви, покоління українців у діаспорі змогли зберегти духовну спадщину і допомагали новонародженій Церкві в Україні після оголошення незалежності України в 1991 році.

Кожен з єпископів скористався можливістю поділитися подіями сучасного життя в їхніх єпархіях у всьому світі. Ця частина щорічних зборів завжди є одним з найбільш важливих пунктів у порядку денному, оскільки є можливість дізнатися про успішні чи ні події в кожній єпархії, і відповідно
скоригувати плани єпархіального життя. Особливий інтерес викликало життя Свято-Андріївської семінарії у Вінніпезі, Манітобі та Св. Софійської семінарії в Південному Браун-Бруку, штат Нью-Джерсі. Обидві семінарії, крім набору семінаристів з Канади та США, набирають молодь також з України для потреб парафіяльних спільнот. У наступні роки будуть розроблені плани для обміну студентами та викладачами між шкільними закладами або спеціальними короткостроковими курсами.

Конференція українських православних єпископів за межами України обговорила проблему єдності православ'я

Також митрополит Антоній, першоієрарх УПЦ в США, обговорив з архієпископом Данилом, керівником православної діаспори у Західній Європі, життя Церкви в діаспорі та омолодження духовенства та вірних.

Крім того, учасники конференції обговорили з деякою стурбованістю життя Церкви в Україні за останні роки. Кілька років тому на першу річницю Євромайдану в Києві єпископи з діаспори були присутні в Києві на запрошення Президента України для вивчення можливостей церковного єднання в Україні. Десятки зустрічей відбулися в той час щодо встановлення такої єдності, але це питання залишається невирішеним завданням, яке може бути досягнуто лише за доброю волею та вірою серед усіх ієрархів в Україні, підкреслювалось на конференції. Наголошувалось, що єдність не може бути "примусовою" будь-кого в Україні. Члени Постійної Конференції Українських Православних Єпископів за межами України готові сприяти процесу об'єднання православних України.

У неділю, 2 липня, вони молилися на літургії за єдність Церкви та здатність усіх лідерів Церкви в Україні вийти за рамки особистих амбіцій.

Митрополит Антоній звітував про свою участь у Великому Соборі Православної Церкви на Криті в 2016 році. Він був частиною делегації Константинопольського Патріархату. Члени конференції прочитали документи з цього заходу, які були опубліковані як англійською, так і українською мовами. Обговорення на нинішньому засіданні стосувалося відносин між різними Православними Автокефальними Православними Церквами, представленими у Великому Соборі на Криті, зокрема здібності митрополита Антонія обговорити церковну ситуацію в Україні з багатьма з майже 300 ієрархів Собору. На засіданні зауважувалося, що фактично українське православ'я було важливою проблемою, яка обговорювалася серед ієрархів, оскільки в перший день Собору на Криті Верховна Рада України прийняла резолюцію, в якій просила Вселенського Патріарха проголосити автокефалію Церкви в Україні. Таке обговорення не було частиною офіційної порядку денного Собору, але мало велике значення для багатьох її єпископів-делегатів.

Останньою подією конференції стала урочиста літургія у митрополичому соборі Святої Трійці у Вінніпезі. У липні 2016 року в собор увірвалися вандали, які влаштували пожежу, завдавши шкоди на більше як 1 мільйон доларів. Внутрішня частина церкви була відремонтована. Служба розпочалася на відкритому повітрі перед собором молебеном і малим освяченням води. Собор знову було освячено.

Теги: