Темою конференції була тема «Роль, місце та завдання військового духовенства УПЦ в процесі становлення інституту військового капеланства у військових формуваннях держави».

Учасникам зустрічі було виголошено вітальне слово предстоятеля УПЦ митрополита Онуфрія. Він подякував капеланам. відзначивши, що "служіння військового духовенства не втрачає своєї актуальності, і потреба в належно підготовлених кадрах тільки зростає".

"Українська Православна Церква вважає пріоритетом духовно-пастирську опіку військовослужбовців, відтак не залишає поза увагою діяльність військових священиків та розуміє усі складнощі вашого служіння в умовах трагічного сьогодення. Тому, звершуючи свою пастирську діяльність в зоні бойових дій, закликаю вас, всечесні отці, нести свій послух сумлінно і мужньо..." — йшлося у привітанні.

Митрополит Онуфрій також нагадав, що преподобний Ілля Муромець є покровителем Сухопутних військ Збройних Сил України, і побажав капеланам, щоб  молитвами Собору преподобних отців Києво-Печерських Господь "і далі надихав вас нести хрест капеланського служіння не задля людської слави, а во славу Божу і заради спасіння душ ввірених вам військовослужбовців".

Далі всі присутні мали змогу ознайомитися з доповідями митрополита Єлисея та митрополита Августина, представників місцевої влади, Міністерства оборони, Держспецтрансслужби, ДСНС та ін.

Відбулися заняття з практичної психології на тему психологічної реабілітації учасників бойових дій та звіти голів Єпархіальних військових відділів.

З 12 жовтня учасники конференції вшанували святині Успенської Святогірської лаври (Донецька обл.) та відвідали місцеві військові частини.

Теги: