«Десятки тисяч вдів і матерів оплакують своїх синів. Укотре знову Україна відчуває себе в лабетах смерті і нікому не потрібною, ні Заходу, ні Сходу. Усі сприймають нас як проблему, для котрої не знаходять розв'язку. Але сьогодні Христос мовить до нас: не плачте! Вставайте! Я є вашим виходом і надією! Боротися і перемагати – це наш вихід», – сказав глава УГКЦ.

Духовний лідер українських греко-католиків провів паралель біблійної історії міста Наїн з історією громади греко-католиків у Великобританії. «Після Другої світової війни, будучи заручниками війни, яка несла смерть, багато синів і дочок нашої землі потрапили на цей туманний Альбіон... Хто мав їм допомогти? Мені розповідали, що наші люди були змушені раз на тиждень іти до поліції отримувати печатку в документи, здається, аж до 67 року. Наших людей навіть не називали українцями, бо казали, що такої держави, як Україна, не існує», – розповів Святослав.

Ті бійці, продовжив він, за незалежну Україну, здавалося б, втратили будь-яку надію на волю, на здійснення того, за що вони платили своєю кров'ю. «Але, гадаю, гуртуючись довкола своїх українських церков, вони чули цей голос: не плач! Кажу тобі, встань! І вони встали, жили, творили і залишили нам сьогодні у спадок чудові храми, культуру, витвори мистецтва, залишили своїх нащадків і залишили нам свою мрію про вільну незалежну Україну. Воскреслий Христос нам її подарував. Наші українці в Британії співали: Христос воскрес, воскресне й Україна. І так сталося», – відзначив проповідник.

Теги: