Президент СКУ представив та передав патріарху резолюцію Річних загальних зборів СКУ 2017 р., які продовжують закликати Вселенського Патріарха видати Томос про автокефалію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Евген Чолій також ознайомив Вселенського Патріарха з нинішніми євроінтеграційними процесами в Україні та нагадав про гібридну війну Російської Федерації проти України.

У зустрічі також узяли участь віце-президент Конференції Європейських церков митрополит з Франції Еммануїл; єпископ Едмонтону і Західної Єпархії Української Православної Церкви (Константинопольського Патріархату) в Канаді владика Іларіон; головний секретар Священного Синоду Вселенського Патріархату архімандрит Йоахим Білліс; консул України в Стамбулі Максим Вдовиченко та директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук.

Президент СКУ також взяв участь у літургії на честь Трьох Святителів у Патріаршому Соборі Святого Георгія. Він також побував на зустрічі з Вселенським Патріархом та ієрархами Православної Церкви.

“Світовий Конґрес Українців закликає Вселенського Патріарха Варфоломія І видати Томос про автокефалію Української Православної Церкви Київського Патріархату,” - заявив президент СКУ Евген Чолій.

Нагадаємо, що УПЦ (Константинопольського Патріархату) впродовж останніх 18 місяців передала понад $ 240 000 біженцям і військовим в Україну.

Теги: