Розпочавши своє звернення нагадуванням про необхідність «ісповідувати свою віру і захищати свої святині», владика Володимир попросив у співвітчизників молитовної і моральної підтримки, а в перспективі і фізичної, від «внуків Леніна», які «грозять розправою». Він не вказав конкретних осіб або організації, від яких надходять загрози, але закликав бути готовими захистити Почаївську лавру.

«Що стосується «томосу», будьмо уважні, щоб не завели нас в оману», - пише митрополит Володимир. На його переконання, УПЦ давно незалежна і самостійна в управлінн. Він цитує грамоту патріарха РПЦ Олексія ІІ, але при цьому уникає з того ж документу слів про канонічну залежність УПЦ (МП) від РПЦ, а саме: «Украинская Православная Церковь, соединенная через нашу Русскую Православную Церковь...»

Тим не менш, митрополит Володимир зазначає: «А тепер хтось хоче ввести в залежність від новостильного Патріарха і друга папи римського Варфоломія. Новий стиль з його наслідками нам православним неприємлемий. І ми задоволені тим статусом, який має наша Церква».

Також він риторично запитує: «а чи інші конфесії мають томос, що вони незалежні від Ватикану?».

Очевидно, звертаючись до української влади, владика Володимир пропонує: «Відмініть декрет Леніна, з’єднайте Церкву з державою, заведіть щоб в школах і в інших учбових закладах викладався Закон Божий. Дайте канал для трансляції Богослужінь, підніміть економіку, пенсії та дбайте про медицину, освіту і моральність».

Слід зазначити, що більшість помісних Православних Церков світу є «новостильними», тобто живуть за новоюліанським церковним календарем. Таким чином, закиди настоятеля Почаївської лаври фактично спрямовані проти левової частини світового православ'я, в тому числі і РПЦ, в структурі якої діють цілі «новостильні» єпархії (наприклад, в Угорщині). Так само в структурі Константинопольської Церкви є адміністративно-канонічні одиниці, які живуть як за старим, так і за новим церковним календарем. Щодо України, то при обговоренні можливості надання автокефалії Українській Церкві питання про її перехід на новий церковний календар ніколи не стояло.

Теги: