«Я кажу твердо та ясно: наша команда і я особисто всім серцем та усіма можливостями  підтримуємо надання Українській православній Церкві Томосу про автокефалію, щоб наша Церква стала незалежною від російської, щоб ми  мали можливість зміцнити свій суверенітет, здобувши справжню незалежність нашої православної Церкви», – наголосила вона на прес-конференції в Києві 28 вересня.

«Це частина нашої боротьби за нашу незалежність», – заявила лідер партії «Батьківщина».

У квітні 2018 року голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко також заявляла, що єдина помісна Православна Церква в Україні повинна стати духовною основою для здійснення потужного поштовху для становлення єдиної і цілісної країни. «Якщо ми хочемо успішності, процвітання, щастя і віри для нашого народу – ми зобов’язані бути єдиними. І єдина помісна православна церква – це та духовна основа, яка може стати ще одним потужним поштовхом для становлення нашої держави... Закликаю всю Україну молитись, щоб таке звернення було задоволене. Адже сьогодні у нас є історичний шанс стати іншими – єдиними, цілісними, і у першу чергу – духовно. Все це нам треба робити з вірою в Бога і з вірою в Україну. Ми віримо в Бога, і віримо в Україну», – говорила Юлія Тимошенко під час обговорення проекту постанови про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Слід зазначити, що за результатами опитування, проведеного спільно Київським міжнародним інститутом соціології, Центром Разумкова і центром "Соціс" із 30 серпня по 9 вересня 2018 року, Юлія Тимошенко і Петро Порошенка названо лідерами президентських перегонів (відбудуться у 2019 році) — за Тимошенко готові проголосувати 11% респондентів, а за Порошенка — 7,1%.

Ці дані ламають надії глави РПЦ патріарха Кирила, які він висловив 31 серпня у розмові з Константинопольським патріархом Варфоломієм, про те, що лідери української опозиції, які у 2014 році «взяли владу в результаті державного перевороту під час "Майдану"» і які «закликають до автокефалії для зміцнення своїх повноважень, тому що вони незаконно володіють владою», будуть «повалені та їх проженуть».

Фото tymoshenko.ua

Теги: