Організатори заходу — Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація «Альраід», жіноча організація «Мар’ям» і Ліга мусульманок України, що об’єднала жіночі організації, які більше 20 років займаються захистом прав і свобод, просвітою та організацією дозвілля жінок, дітей і підлітків.

Особливу увагу акцентуватимуть на дотриманні прав і свобод, протидії дискримінації людини за тими чи іншими ознаками, етичних нормах, стереотипах та їх впливі на громадську думку, боротьбі з насильством в сім’ї тощо. Зокрема, планується обговорити заборону жінкам фотографуватися на документи з покритою головою. Не перший рік мусульманки України безуспішно намагаються добитися від держчиновників права не тільки одягатися відповідно до приписів їх релігії, а й оформляти документи, не оголюючи голову перед сторонніми. При цьому вказується на міжнародні правила, зокрема стандарти Міжнародної організації цивільної авіації (International Civil Aviation Organization), які дозволяють людині фотографуватися на документи в головному уборі, якщо є така необхідність, зокрема з релігійних причин.

У конференції візьмуть участь представники державних і громадських організацій, наукових інститутів та дипломатичного корпусу в Україні, активісти і правозахисники, зокрема народний депутат України Ольга Богомолець; Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» (громадська організація, яка з 1997 року працює в Україні щодо протидії торгівлі людьми, ліквідації всіх форм дискримінації, запобігання домашньому насильству та порушень прав дитини, дотримання прав людини в цілому); «КримSOS» (громадська організація, серед численних завдань якої — консолідація українського суспільства через захист прав, свобод та інтересів внутрішньо переміщених осіб і людей, які постраждали в результаті збройного конфлікту на Сході України і в Криму).

Довідки та акредитація ЗМІ — за телефоном: +38 093 518-09-43. Адреса: конференц-зал готелю «Вісак» (Visak), вул. Оболонська набережна, 17.

Дата і час проведення: 16 жовтня з 10:00 до 14:00. Реєстрація учасників — з 09:00.

Теги: