Згідно з результатами дослідження, 54% опитаних позитивно ставляться до ідеї створення єдиної помісної церкви в Україні, негативно до ідеї єдиної церкви ставляться – 19% опитаних. Також 19% заявили, що їм байдуже.

Загалом в опитуванні взяли участь 2000 респондентів старше 18 років. Дослідження проводилося з 27 вересня до 4 жовтня 2018 року. Помилка репрезентативності -  не більше 2,2%.

Також 36% опитаних українців вважають, що створення єдиної церкви об’єднає країну, 23% стверджують, що автокефалія скоріше посилить розкол, 24% заявили, що таке рішення ні об’єднає, ні посилить розкол, 17% опитаних не змогли відповісти.

30% усіх опитаних вважають, що очолити єдину помісну церкву повинен патріарх Філарет (УПЦ КП). 7% вважають, що очільником має стати митрополит Онуфрій (УПЦ МП), 3% – митрополит Макарій (УАПЦ). 11% вважають що жоден з них не повинен очолювати помісну церкву. 42% поки не сформували стосовно цього питання своєї думки. У середовищі тих, хто позитивно ставиться до створення єдиної помісної церкви тенденції щодо підтримки можливих очільників цього утворення подібні: патріарх Філарет користується підтримкою 50%, митрополит Онуфрій – 5%, митрополит Макарій – 4%. Третина цієї категорії поки не має думки щодо можливого глави єдиної помісної церкви.

У відповідях на інші запитання 34% опитаних висловили довіру папі Римському Франциску (16% не довіряють), 30% довіряють патріарху Філарету (17% не довіряють), 20% довіряють очільнику Константинопольської Православної Церкви Варфоломію (13% – не довіряють), 19% довіряють главі УГКЦ архієпископу Святославу (12% – не довіряють), 16% довіряють предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28% – не довіряють), 13% довіряють предстоятелю УАПЦ Макарію (12% – не довіряють). Лише 13% довіряють патріарху РПЦ Кирилу (37% – не довіряють).

Папа Римський, патріарх Філарет, патріарх Варфоломій, архієписокп Святослав та митрополит Макарій користуються найвищим рівнем довіри на Заході країни. Митрополит Онуфрій користується відносно вищим рівнем довіри на Півдні, патріарх РПЦ Кирил – на Півдні та Сході. Очільники церков користуються вищим рівнем довіри серед старшого покоління.

Слід зазначити, що окремі церковні діячі користуються повагою серед прихожан інших конфесій, а не лише тих, які вони очолюють. Так, папа Римський Франциск попри високий рівень довіри серед греко-католиків має високий рівень довіри також і серед прихожан УПЦ КП. До патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ КП, так і УГКЦ. Подібне ставлення і до патріарха Варфоломія. Архієпископ Святослав користується відносно високим рівнем довіри серед прихожан УПЦ КП, митрополит Макарій – серед УПЦ КП та УГКЦ. Натомість Митрополит Онуфрій та патріарх Кирил користуються відносно вищим рівнем довіри винятково серед прихожан УПЦ (МП).

Теги: