У зустрічі також взяв участь секретар Священного Синоду, представник Київського Патріархату при Європейських інституціях архієпископ Євстратій.

Європейська рада з міжнародних відносин - це міжнародна неурядова організація, незалежний дослідницький центр, що спеціалізується на питаннях міжнародних відносин та безпеки. Організація заснована у 2007 році та має мережу у семи європейських столицях.

Під час зустрічі сторони обговорили релігійну ситуацію в Україні, зокрема процеси, які відбуваються в українському православ'ї. Патріарх Філарет відповів на питання гостей щодо надання Вселенським Патріархатом томосу про автокефалію Української Церкви.

Філарет, зокрема, спростував заяви противників автокефалії про релігійну ворожнечу в країні після створення єдиної помісної Української Православної Церкви. "Ми знаємо про те, що Москва хоче спровокувати релігійну нестабільність в нашій країні. Ми будемо приймати всіх заходів, щоб протистояння не було. Приєднання парафій до Української Церкви буде добровільним, виключно за рішенням самої парафіяльної громади" - сказав патріарх.

Відповідаючи на питання щодо мови богослужіння в Українській Церкві він сказав: "Богослужбова мова в Українській Церкві є українська і проповідь звершується українською мовою. Але якщо парафія бажає звершувати богослужіння слов'янською мовою чи проповіді проводити російською мовою - ми не забороняємо".

Наприкінці зустрічі Вайра Віке-Фрейберга подякувала предстоятелю Київського Патріархату за можливість зустрітися та побажала успіху у справі отримання томосу про автокефалію. "Ми залишаємо Вас із найкращими побажаннями щодо успіху Ваших починань у формуванні єдиної Церкви, як невід'ємної частини незалежної України" - відзначила очільниця делегації Європейської ради з міжнародних відносин.

На пам'ять про зустріч Філарет подарував гостям друковані видання Київської Патріархії.

Теги: