Глава держави подякував архієпископу Леву за підтримку Православною Церквою Фінляндії автокефалії Православної Церкви в Україні. «Для нас важливо знати, що Ваша церква підтримує нас у цьому історично важливому процесі», - наголосив президент.

«Українці мають право створити власну церкву, як мали право фіни 100 років тому», - сказав предстоятель Фінляндської Православної Церкви.

«Українці мають право на незалежну Церкву від Росії, бо Росія сьогодні є країною агресором», - відзначив глава української держави.

Слід зазначити, що Фінляндська Православна Церкваа має статус автономної у складі Вселенського Патріархату. Всього у православ'ї розрізняють дві канонічні форми існування помісних Церков - автокефальну та автономну. УПЦ у складі Московського Патріархату не володіє жодним таким статусом, і на рівні світового православ'я розглядається як звичайна частина РПЦ.

Прикметно, що 8 листопада сайт УПЦ (МП) розмістив новину «У Фінляндській Православній Церквій спростували слова Президента про підтримку автокефалії». Насправді, йшлося про уточнення від диякона Фінляндської Православної Церкви Володимира Сократиліна, який на прохання російського агентства РІА "Новости" заявив, що ніяких офіційних заяв про автокефалію в Україні Фінляндська Церква не робила.

«Офіційна позиція: стежимо за розвитком ситуації, молимося за збереження миру і єдності в Церкві», — сказав зокрема священнослужитель ФПЦ і додав, що зустріч П. Порошенка і архієпископа Карельського та всієї Фінляндії Лева, яка пройшла в Гельсінкі, носила закритий і неофіційний характер.

Того ж дня, 8 листопада, президент Порошенко розповів про результати зустрічей під час робочого візиту до Фінляндії: «Дуже цікава зустріч була з Предстоятелем Фінської православної церкви митрополитом Левом, який висловив повну підтримку процесу створення автокефальної церкви. І ви бачите, що процес підтримки рішення Вселенського Патріарха про надання Україні Томосу про автокефалію, про надання грамоти про створення нарешті незалежної української церкви  від Москви має зараз ширитись і має все більше і більше схвалення в різних куточках світу».

Теги: