Причини скасування зустрічі президента з єпископами не повідомляються. Разом з тим 13 листопада в резиденції предстоятеля УПЦ (МП) на території Києво-Печерської лаври відбулося чергове засідання Синоду цієї конфесії.

«Сьогодні наш Синод зібраний для того, щоб обговорити одну дуже важливу проблему, яка повстала перед нами — проблему  церковного стану в нашій Церкві, в нашій Українській державі», — оголосив на початку засідання митрополит Київський Онуфрій, якого цитує сайт УПЦ.

Журнали Синоду поки що не опубліковані.

Також цього дня, 13 листопада, на території лаври під головуванням митрополита Онуфрія відбувся Собор єпископів УПЦ (МП). Всього з 90 єпархіальних і вікарних архієреїв, які мають право голосу, на Соборі були присутні 83, тобто захід відбувся за наявності кворуму.

Звітна інформація з Собору також відсутня.

Згодом з'явилися суперечливі рішення Синоду і Собору єпископів УПЦ. Як з'ясувалося, президент, який ініціював зустріч, запланував її на 13 листопада 2018 року в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім», тоді як глава УПЦ митрополит Онуфрій зібрав єпископат в іншму місці — в Києво-Печерській лаврі. Причому про це рішення було повідомлено президенту вже під час зібрання Собору єпископів у лаврі. Через це зустріч не відбулася. Фактично у її зриві винні обидві сторони, які визначилися своєю непоступливістю у виборі місця події.

Теги: