Свого листа кардинал Маркс написав у відповідь на листа, якого йому написали після завершення Синоду єпископів УГКЦ, який проходив від 2 до 11 вересня 2018 року в Брюховичах біля Львова. При цій нагоді кардинал висловив слова вдячності за молитви в наміренні Церкви у Німеччині.

«Зважаючи на тривалу війну, яку веде Росія в Україні, хочу запевнити Українській Греко-Католицькій Церкві та всім людям у вашій державі нашу солідарність. З тривогою спостерігаємо зростаючі перешкоди у судноплавстві в Азовському морі, яке для України має важливе значення. Ми мусимо й надалі вимагати від всіх учасників реалізацію Мінських домовленостей», - передає слова кардинала Маркса сайт УГКЦ.

Ще однією темою листа стало питання численної еміграції українців до країн Західної Європи «у зв’язку з воєнним конфліктом». «Хочу наголосити, що ми з розспростертими обіймами приймаємо в Німеччині наших греко-католицьких братів у сестер у вірі. Дуже добре, що вони мають нагоду в громадах греко-католицького екзархату не тільки дотримуватись свого обряду, але й плекати власну культуру і традиції», — наголосив кардинал.

Водночас він запевнив, що «німецькі єпископи прагнуть підтримувати та розвивати співпрацю між українськими греко-католицькими громадами та латинськими парафіями». «Розвивати таким чином, щоб ми щораз більше могли досвідчувати наші власні традиції (римо- та греко-католицькі) як спільний християнський скарб. Неможна нехтувати спільним свіченням віри і співпрацею. Сомозрозуміло, що все повинно відбуватись у взаємній повазі один до одного; жодну зі сторін не можна силувати або примушувати до цього», — наголосив у своєму листі кардинал Райнгард Маркс.

Теги: