На сайті Ради євангельських протестантських церков України опублікована заява з приводу запровадження воєнного стану в 10-ти областях України. "Закликаємо усі церкви, усіх братів і сестер України організувати цілодобовий молитовний марафон про відведення війни, про встановлення миру в Україні та Божий захист нашого народу", - йдеться у заяві.

В окремому зверненні Правління ВСЦ ЄХБ (євангельсько-баптистські церкви) також наголошується: "Заохочуйте братів і сестер до постійної молитви і посту. Молімося про відведення війни. Молімося про єдність нашого народу та про політиків, які приймають важливі для кожного українця рішення. Ми закликаємо служителів до мудрого реагування на подальший розвиток подій".

У зверненні патріарха УПЦ КП Філарета з приводу нового акту відкритої збройної агресії Росії проти України говориться: "Закликаю політиків відкласти суперечки та згуртуватися. Адже якщо ворог зруйнує саму нашу державність - про які посади дбатимете, де будете керувати? Закликаю до єднання все українське суспільство, бо без перемоги не буде ані справжнього миру, ані добробуту, ані щасливого майбутнього для кожного з нас. Знову звертаю свій голос до братовбивць - нових каїнів, які називаючи наш народ своїм братом, прийшли в наш дім, щоб проливати кров і поневолювали: отямтеся і припиніть чинити зло! Сховайте меч свій і поверніться до свого дому!.."

Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького, на той час голови Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні (переобрано 1 грудня 2018 р.), міститься інша оцінка воєнного стану: "Розпочинаємо Адвент в часі, коли в частині України оголошено воєнний стан, який вже в самій назві несе загрозу, а не послання миру". Характерно, що раніше цей архієпископ звинувачував українських греко-католикам у "крадіжці костелів", а також пов'язав "гріх української нації" (перед поляками) з війною на Донбасі, чим викликав суспільний резонанс

Сайт Церкви адвентистів сьомого дня цитує Олександра Зайцева, в. о керівника Адвентистської церкви в Подільському регіоні України: "Ми є тим поколінням, яке ніколи не жило у період запровадження воєнного стану. Але як християни, ми закликаємо усі церкви молитися про те, щоб Бог відвів будь-яку війну, будь-яке протистояння. У першу чергу ми закликаємо молитися за долю моряків, за долю поранених моряків. За їхні сім’ї. І нам потрібно надіятись на Бога. І до цього ми закликаємо усіх вірян, усіх християн , щоб об’єднатися разом у молитві за нашу державу, за наших людей, за нашу державу, за мир, відсутність протистоянь".

Микола Мишовський, священик з римсько-католицької церкви, зауважує: "У віруючої людини безумовно є величезний плюс у цій ситуації, тому що віруюча людина , окрім, звісно, складної ситуації воєнного стану може опертися на віру конкретно у нашій вірі, у римо-католицькій церкві ми кожного дня молимося за мир, і думаю, що це слід продовжувати, незалежно від того, чи впроваджений, чи відпроваджений воєнний стан. Адже стан небезпеки та конфлікту він продовжується. Люди можуть збиратися , можуть робити це разом, нехай роблять, можуть дома, нехай це роблять дома. Але краще це робити, ніж про це багато говорити. Моліться, моліться за тих людей, які нас захищають , ціною життя і здоров’я яких ми з вами ходимо у безпеці".

Василь Луцишин, ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ, додає: "І коли ми будемо із розумінням ставитися і до рішень влади і молитися за їхнє майбутнє, щоб вони розумно поступали і приймали розумні рішення, то все буде гаразд".

Теги: