6 грудня на своїй сторінці у Фейсбуку він нагадав про головне, що є в ухваленому Константинополем томосі про автокефалію Української Церкви:

"1. Церква є незалежним суб‘єктом - а не частиною іншого суб‘єкта (іншої церкви), як УПЦ (МП) є частиною РПЦ (див http://orthodox.org.ua/page/statut-upts).

2. Церква сама обирає предстоятеля - і він не мусить отримати «благословіння» від іншої церкви, як це є в УПЦ (МП).

3. Церква має своє місце в Диптиху (порядку поминання).

4. Церква самостійна у внутрішньому житті. Визнання права на апеляцію до Вселенського Патріарха не є обмеженням - це один з привілеїв Вселенського як Першого за честю. Це визнають усі, крім РПЦ (але, зрештою, РПЦ визнавали за унікальних обставин, за активного ... залучення московської світської влади, тож їхня позиція тут взагалі не до теми).

Миро - це данина традиціям, а не залежність...

Статут Автокефальної Української Православної Церкви буде обговорений і ухвалений українськими архієреями, імплементуючи положення Томосу, а не фантазії «експертів» штибу «на городі бузина, а в Києві дядько»".

Раніше він пояснював, що такий самий шлях пройшли Православні Церкви Румунії, Польщі, Албанії, Чеських Земель і Словаччини, які отримували томос від Константинополя і розпочинали свій незалежний шлях зі статусом автокефальної митрополії.

Фото PromoAtlas


Теги: