«Ще раз підкреслюю, автокефальна православна Церква України не буде державною. Влада гарантує конституційне право свободи віросповідання. В тому числі, гарантує і тим, хто захоче залишитися в єдності з Російською Церквою. І я як президент і гарант конституційних прав і свобод громадян, також гарантую це», - підкреслив глава держави на Форумі місцевого самоврядування.

У той же час Петро Порошенко зазначив, що «Московський патріархат не буде диктувати умов, таврувати, хто у нас канонічний, а хто - безблагодатний». «Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не буде примушувати. Підкреслюю, що ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт», - пообіцяв Петро Порошенко.

Президент звернувся до учасників форуму: «Тут багато що залежить не тільки від влади, не тільки від спецслужб, але і від органів місцевого самоврядування, від вашої здатності роз'яснювати ситуацію і вести якісний діалог в громадах».

«Це дуже важливо. І тому я звертаюся до вас з проханням забезпечити цей процес. Не дати нікому з московської когорти спровокувати. І не допустити ніякого насильства», - резюмував він.

Крім того, 8 грудня у Львові, з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта», Петро Порошенко заявив, що Вселенському патріарху Варфоломію надходять погрози з Москви через рішення надати томос про автокефалію Українській Церкві.

За словами Порошенка, і держава, і він як президент «зробили свою справу» для представння українській церкві томосу. Президент додав, що свою справу також зробив патріарх Варфоломій. «Можливо навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», — підкреслив президент.

Також він нагадав, що після того як Синод Вселенського Патріархату ухвалив рішення щодо надання автокефалії Українській Церкві, в Росії негайно була скликана рада безпеки РФ з одним питанням — «загроза Російській православній церкві в Україні».

Фото galinfo.com.ua

Теги: