Керівні органі новоствореної Церкви сформують упродовж 1-2 місяців після отримання від Вселенського патріарха томосу про автокефалію, заявив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Він розповів, що наразі новостворена Церква налічує близько 7 тисяч православних парафій в Україні. «Тобто після нашого об’єднання ми стали більшими», — зазначив він.

«До отримання томосу ми не будемо ухвалювати жодних вагомих рішень», — сказав Епіфаній. За його словами, саме томос від Вселенського патріарха надасть Церкві юридичного статусу.

«Тобто томос — це той документ, який нас оформить юридично, як автокефальну, незалежну церкву. Після цього документу ми будемо формувати усі відповідні органи, які будуть керувати та брати участь у розбудові цієї церкви... Є багато роботи з формування. Але ми будемо це робити спокійно, мудро, виважено, тому що потрібно працювати так, щоб це об’єднувало, а не роз’єднувало», — заявив Епіфаній.

На запитання журналіста "Радіо Свобода", яким чином він продовжуватиме спілкуватися з представниками Московського Патріархату, які не увійшли в єдину помісну Церкву, Епіфаній сказав: «Це процес. Потрібно отримати томос. Коли буде томос, це буде свідченням того, що ми насправді є автокефальною незалежною церквою. Тоді ми почнемо працювати, спілкуватися, запрошувати, проявляти нашу любов і взаємоповагу. На цій основі, я думаю, поступово вони зрозуміють, що немає іншого виходу, як бути у цій єдиній українській церкві й спільно будувати наше майбутнє».

Також він сказав, що обрання відбувалося за демократичною процедурою. Спочатку кожен архієрей, який брав участь у соборі, міг стати кандидатом на посаду предстоятеля. «Було рейтингове голосування. Учасникам собору були роздані бюлетені. Відповідно, з цього рейтингу голосування я набрав найбільшу кількість голосів», - зазначив Епіфаній.

Він також додав, що було 200 делегатів собору. У першому турі було обрано трьох кандидатів, потім був другий тур. Із цих трьох кандидатів було обрано одного.

В інтерв'ю ТСН предстоятель зазначив, що раніше Вселенський патріарх Варофломій надіслав лист митрополиту Онуфрію, главі УПЦ (МП), в якому чітко сказав, що після обрання очільника об'єднаної канонічної Української Церкви останній втратить титул митрополита Київського. «З цього моменту не може бути двох митрополитів Київських... Митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні», - зазначив Епіфаній.

Слід зазначити, що у перший день після обрання Епіфанія митрополитом Київським його як предстоятеля нової Церкви пом'янули під час служби у Константинополі за присутності патріарха Варфоломія.

Натомість сам Епіфаній під час першої служби в якості предстоятеля Церкви в Михайлівському соборі пом'янув усіх предстоятелів Церков, окрім патріарха Кирила. Фактично такі дії можуть свідчити про намір не встановлювати церковного спілкування з РПЦ, пише ВВС. Водночас поминання предстоятелів помісних Православних Церков у відповідності їхньому місці у диптиху (переліку помісних Церков) є однією з ключових ознак церковного спілкування між ними.

Українська Церква має посісти 15 місце у диптиху автокефальних Церков, формально ставши наймолодшою ​​з них.

«Ми прагнемо, щоб кафедральним собором єдиної української православної церкви був древній храм київських митрополитів — Софія Київська», — цитує Епіфанія ТСН.

Водночас, за його словами, «ця пам’ятка є дорогою для нашого українського народу». Тому, пояснив предстоятель, у Софії будуть проводитись богослужіння у «дні великих християнських свят та в дні великих історичних свят для українського народу».

«Діючим кафедральним собором буде саме Михайлівський Золотоверхий собор, бо у Володимирському кафедральному соборі буде і надалі звершувати своє служіння святіший патріарх Філарет», — сказав Епіфаній.

Він додав, що віднині Філарет є почесно діючим духовним наставником єдиної помісної Церкви.

Фото vidomosti.kiev.ua

Теги: