"Протидія з боку РПЦ була для нас дуже очікуваною. Однак ми недооцінили її вплив на дочірню структуру в Україні. Тут державу нашу звинувачують безпідставно в тиску на того чи іншого священика. Але з понад 10 ієрархів УПЦ МП, які підписали звернення до Вселенського патріарха, або твердо пообіцяли прийти на Собор, до Софії дісталися лише двоє. І це результат тиску, але точно не нашої держави", - розповів Порошенко.

За його словами, нова Українська Церква створюється з любов’ю та відкритістю, і її двері відчинені для всіх охочих. Порошенко також підкреслив, що проведення Собору стало лише початком становлення Православної церкви в Україні.

15 грудня під час Об’єднавчого Собору українського православ’я Петро Порошенко подякував одному зі своїх попередників на посаді Віктору Ющенку за початок діалогу із Вселенським Патріархатом з питання про автокефалію Православної Церкви в Україні. «Хочу нагадати, що сьогоднішньому Об’єднавчому собору вже в нашій новітній історії передували тривалі зусилля духовної та світської влади, мільйонів українського православного люду. Хотів би зазначити роль Віктора Ющенка, який започаткував інтенсивний діалог з Церквою-матір’ю», – заявив Порошенко.

Фото radiosvoboda.org

Теги: