Держсекретар привітав главу ПЦУ з успішним проведенням Об’єднавчого Собору та з утворенням в Україні помісної Православної Церкви, зазначивши, що США поважають вибір всіх українців у їх волевиявленні.

Держсекретар США Майкл Помпео привітав також митрополита Епіфанія з обранням предстоятелем Православної Церкви України зазначивши, що «Постання в Україні єдиної Православної Церкви – це історичний момент для всього українського народу і світового Православ’я, а також важливий чинник державотворчих процесів».

В свою чергу владика Епіфаній подякував державному секретарю США за привітання і слова підтримки. У телефонній розмові предстоятель зокрема сказав: «15 грудня відбулося волевиявлення православних віруючих України бути автокефальною Церквою. І ми вдячні багатьом країнам, які підтримали це прагнення українського народу. Особлива наша подяка Сполученим Штатам Америки, адже захищаючи свободу віросповідання в усьому світі, ви також підтримали і наше прагнення бути свобідною і визнаною у світовому Православ’ї Церквою», – сказав митрополит.

Спілкуючись із державним секретарем США, предстоятель наголосив на важливій ролі у вирішення українського церковного питання Вселенського патріарха Варфоломія та Вселенського престолу.

Митрополит Епіфаній заявив, що твердо переконаний в подальшому процесі вільного волевиявлення, бо єпископат і духовенство об’єднаної Української Церкви закликає усіх до стриманості і миру.

Під час бесіди сторони висловили своє прагнення щодо подальшої співпраці задля досягнення миру в Україні і відновлення її територіальної цілісності.

Теги: