«Реалізація усіх [наших] зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної православної церкви [України]», — писав Варфоломій у своєму листі.

Зазначається, що ієрархи помісних Православних Церков мають «вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової Церкви».

У листі Варфоломій закликав патріархів і архієпископів Церков визнати ПЦУ автокефальною, підкресливши, що «якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не матимемо жодного виправдання у Судний день».

Разом з тим патріарх Російської Православної Церкви Кирил надіслав послання Вселенському патріарху Варфоломію. У ньому він розкритикував визнання Константинополем Православної Церкви України та наміри вручити її предстоятелю томос.

У посланні Кирил називає прихильників ПЦУ «розкольниками». «Якщо ви вчините згідно з намірами, які ви виклали у листі, то ви назавжди втратите можливість служити об’єднанню святих Божих церков, перестанете бути Першим у православному світі. А спричинені вами страждання православних українців послідують за вами на Страшний суд», — написав Кирил у листі до Варфоломія.

Раніше Кирил звертався до очільників Православних Церков світу з закликом не визнавати українську автокефалію.

Фото goldvoice.club

Теги: