«Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому прийняв рішення присвоїти йому звання Герой України», - зазначив Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці у Фейсбук, коментуючи підписання документа.

Звання герой України Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

Ще у 2017 р. група народних депутатів виступила з ініціативою звернутися від імені Верховної Ради до президента України про присвоєння патріарху Філарету, главі УПЦ Київського Патріархату, звання героя України.

Нагадаємо, що 22 січня 2014 року Філарет відмовився від ордену «За заслуги» І ступеня, яким його нагородив Віктор Янукович, у зв'язку з кривавими подіями на майдані Незалежності в Києві.

Серед інших церковних діячів звання героя України мають митрополит Володимир (Сабодан), очільник УПЦ (МП) у 1992-2014 рр., та архієпископ Банченський Лонгин (Жар), вікарій Чернівецької єпархії УПЦ (МП).

Теги: