Папа нагадав, що Церква завжди старається допомогти тим, хто цього потребує, і Святий Престол протягом останніх років став ініціатором різноманітних проектів, спрямованих на підтримку найслабших. Серед цих проектів він насамперед вказав на гуманітарну ініціативу в Україні, скеровану зокрема на благо мешканців східних регіонів, постраждалих через конфлікт, який триває вже майже п’ять років і який нещодавно мав тривожний розвиток у Чорному морі.

Завдяки активній участі католицьких Церков Європи й вірних із різних регіонів світу, які відповіли на заклик папи Франциска у травні 2016 року, у співпраці з іншими конфесіями й міжнародними організаціями Святий Престол намагався дієво вийти назустріч базовим потребам мешканців постраждалих територій, які є першими жертвами війни в Україні. Папа запевнив, що Церква та її різні інституції продовжуватимуть цю місію, намагаючись привернути увагу й до інших гуманітарних питань, зокрема щодо долі численних полонених.

Наголошується, що працею та близькістю до населення Церква, безпосередньо й опосередковано, намагається заохочувати до мирних шляхів розв’язання конфлікту, шляхів, що поважають справедливість і закон, зокрема й міжнародний, який становить основу безпеки й мирного співіснування в цілому регіоні. Для досягнення цієї мети важливі засоби, які гарантують вільне практикування релігійних прав.

Фото nunciaturekyiv.org

Теги: