Святкуючи 100-ліття відродження соборності українського народу та його держави, пише предстоятель УГКЦ, ми відчуваємо, що стоїмо на порозі нової епохи, повної несподіваних викликів. Людство входить у цілковито незвіданий етап глобальних перетворень: релігійних, культурних, економічних, технологічних і суспільно-політичних. Особливо ж гостро ці нові виклики відчувають діти і спадкоємці Київської Церкви.

«У цій Божественній Софії, Премудрості Божій, ми бачимо глибоку мудрість нашого національного та державного буття – Софії Київської, що є іконою та воплоченням Премудрості Божої. Софія, Премудрість Божа, прийшла на київські пагорби з Володимировим хрещенням і лягла в основу всієї київської цивілізації», – пише Святослав.

Ідеться, за його словами, про євангельські цінності та моральні принципи, що осяяли культуру предків і стали міцними підвалинами для об’єднання українського народу та розвитку нашої державності. Дивовижним втіленням і непорушною святинею Премудрості Божої, на думку глави УГКЦ, стала Київська Софія, собор, що донині є промовистим символом первинної цілісності й повноти єдиної та неподільної Київської Церкви.

«Упродовж тисячолітньої історії ця мудрість залишалася фундаментом софійної цивілізації київського християнства, основою державотворчих прагнень нашого народу, колискою його моралі. Отож збагнути нашу мету й відповідальність у новітній час - означає зробити Софію Київську видимою, живою та діяльною», – вважає предстоятель УГКЦ.

«Ця Премудрість є дороговказом для особистого життя, способом здійснення морального та політичного вибору. Саме вона, за силою і діянням Святого Духа, є джерелом національної снаги та відповіддю на актуальні запити сьогодення, на нові виклики. Тобто проектувати, втілювати цю Божу Премудрість нашими вчинками в нові часи – означає прокладати українському народові шлях у майбуття», – наголосив Святослав.

У хрещальних водах Володимирової купелі, вважає глава УГКЦ, Премудрість Божа втілилася в українське національне буття – стала кров’ю і плоттю історії українського народу: «…Із цього джерела зродилася наша тотожність – церковна, національна та державна».

Звідси походить, переконує Святослав, усвідомлення українцями соціальної справедливості та покликання влади служити інтересам народу й захищати його добробут. У лоні Софії Київської сформувалися культура, книжна мова, визначився напрям розвитку українців.

Теги: