Законопроект передбачає механізми переходу релігійних громад до інших парафій.

Раніше ухвалений законопроект доопрацював комітет з питань культури та духовності.

«Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення) та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами», - йдеться у законопроекті.

Рішення про зміну підлеглості та відповідні зміни до статуту ухвалюють не менш як дві третини членів релігійної громади. Таке рішення підлягає встановленій законом реєстрації.

При цьому зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадку, передбаченого ст. 18 цього закону - заборони відчуження (продажу, застави, обміну тощо) майна до завершення процедури зміни підлеглості релігійної громади.

Автор законопроекту Віктор Єленський у коментарі "Громадському" запевнив, що «це найбільш чіткий механізм, який може запропонувати держава».

Раніше представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної Церкви України вже перейшли близько 70 парафій.

Теги: