Інтронізація - це урочисте богослужіння, під час якого здійснюється зведення новообраного предстоятеля Церкви на столичну кафедру.

Нещодавно, 16 січня 2019 р., у Свято-Миколаївському храмі м. Бориспіль митрополит Епіфаній відслужив подячний молебень з нагоди отримання томоса про автокефалію Православної Церкви України. Разом з духовенством і вірними у храмі молився президент України Петро Порошенко.

Цього ж дня у столичному Маріїнському палаці відбувся щорічний дипломатичний прийом. На запрошення президента України участь у події взяв предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

На захід з’їхалися посли іноземних держав, були присутні представники українського уряду, міністри, народні депутати, українська інтелігенція, голови громадських організацій та інші високоповажні гості. У своєму виступі глава держави звернувся до всіх представників різних країн із закликом активніше разом боротися за звільнення українських політв‘язнів, заручників та військовополонених. Також президент привітав усі спільноту з історичною подією в житті України – отриманням томосу про автокефалію Української Православної Церкви.

«Глибоко і щиросердечно вдячний всім залученим у цей непростий процес – від влади церковної, до влади світської. Лише з часом можна буде зрозуміти історичний масштаб цієї події» – сказав президент.

Теги: