Головною темою розважання і гаслом цього екуменічного Тижня є слова зі старозавітної Книги второзаконня: “Прямуй до справедливості та шукай правди” (16, 18–20). Спільну молитву організувала Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

Проповідником був владика Ігор Ісіченко, архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(о). “Справедливість та правда — це те, що має привести в обіцяну землю Його народ. Це дається нам у Церкві Христовій і це те, що ми можемо принести у нашу країну”, — сказав владика Ігор. А згодом додав: “Творити справедливість — ось покликання Церкви”.

На його погляд, часом у суспільства виникає спокуса замість правди використовувати її симулякри (від лат. simulacrum — подоба, копія). Однак саме в Євангелії можна віднайти правду, яка є незмінною, і немає кращого свідчення про Церкву, ніж стосунки всередині цієї Церкви.

Глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав у своєму слові до присутніх висловив слова вдячності за участь у цій події, яка об’єднує християн України та дарує “щирість перебування у спільній молитві”.

За його словами, єдність між християнами є Божим ділом, а символом єдності є Святий Дух. “Україна потребує єдності між християнами, бо від того, наскільки ми єдині, залежить наша внутрішня духовна сила!”, — наголосив лідер греко-католиків. На його думку, українцям варто звертати увагу саме на те, що єднає.

Теги: