До цих митрополитів у Синоді також приєдналися митрополити Іоаникій Слівенський, Антоній Західноєвропейський, Серафим Неврокопський і Григорій Врачанський, які подали прохання патріарху і Синоду підтримати позицію РПЦ та її частини в Україні, територіальну адміністративно-канонічну цілісність Московського Патріархату, зокрема і поза межами РФ, а також оголосити Вселенського патріарха єретиком.

Своєю чергою патріарх Болгарський Неофіт наголосив, що Україна є незалежною країною, тож може мати автокефальну Церкву. Він передав прохання митрополитів-русофілів на розгляд канонічної комісії. Патріарха підтримали також митрополити США, Канади та Австралії Йосип, Великотирновський Григорій, Плевенський Ігнатій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Русенський Наум і Старозагорський Кипріян.

Таким чином, прохання про підтримку Російської Церкви набрало 7 голосів, протилежна думка отримала 8 голосів.

Водночас до патріарха і Синоду з відкритими листами звернулась найстаріша демократична політична організація країни - Болгарський землеробський народний союз, попросивши визнати Православну Церкву України. Натомість Національний рух "Русофіли" попросив знайти Синод канонічне вирішення українського питання, а також ухвалити рішення, "відповідне братнім почуттям болгарського і російського народів".

Окрім цього зазначається, що на засідання Синоду також прийшли прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, а також міністр фінансів Владислав Горанов.

Теги: