Григорій Купріянович, православний українець з Підляшшя у Польщі, ініціював відповідне звернення вірян до єпископів Польської Православної Церкви. «Понад два тижні тому запропонував я вірним Автокефальної Православної Церкви у Польщі звертатися до Священного Собору Єпископів нашої Церкви з проханням про підтримку дій Його Всесвятості Святішого Варфоломія, Архиєпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха, спрямованих на оздоровлення ситуації в Православній Церкві в Україні, а водночас просити, щоб наша Автокефальна Православна Церква у Польщі визнала автокефалію Православної Церкви України, яку дістала вона від Церкви-Матері – Великої Церкви Константинополя – на основі Патріаршого і Синодального Томосу, підписаного Вселенським патріархом Варфоломієм 5 січня 2019 р., а врученого 6 січня 2019 р.», — пише він.

За його свідченнями, люди з різних парафій Православної Церкви у Польщі підписують та вислають на адресу Собору єпископів вказаного листа. 12 лютого одна з таких осіб дістала вже відповідь від предстоятеля Польської Церкви владики Савви, митрополита Варшавського і всієї Польщі.

Повна відповідь митрополита Савви:

«Дякую, пану […] за становище, висловлене в листі з дня […] щодо автокефалії Української Церкви. Хочу сильно підкреслити, що наша Православна Церква повністю підтримувала і підтримує отримання автокефалії Української Церкви на основі здорових догматичних і канонічних принципів. Поки що, на жаль, ці стандарти не збереглися. Наша Православна Церква працює над проблемою випрацювання повної незалежності Української Церкви і вступу Її до сім’ї вселенського Православ’я. Ми глибоко віримо, що Бог благословить всім нам розділювати радість разом з православним народом України церковною незалежністю.

Бажаючи Пану Божого благословіння, посилаю архіпастирське благословення.
+ Митрополит Сава. 12.ІІ.2019»

Нагадаємо, що ще у 2015 р. авторитетний архієрей ППЦ — архієпископ Перемиський і Новосанчівський Адам Дубец, керуючий Перемисько-Новосанчівською єпархією Польської Православної Церкви — висловив єпископу УАПЦ побажання швидшого подолання церковного розділення в Україні та утвердження єдиної автокефальної Церкви.

Теги: