Як зазначається, "у вирішенні цього питання УГКЦ керується нормами та вимогами державного законодавства та з повагою ставиться до почуттів наших православних братів".

"З метою обговорення невирішених питань планується проведення зустрічі предстоятелів УГКЦ та ПЦУ, що відбудеться після повернення Блаженнішого Святослава в Україну. До часу обговорення очільниками Церков існуючих питань офіційні коментарі не надаватимуться", - йдеться в повідомленні Департаменту інформації УГКЦ.

Раніше повідомлялося, що верховний архієпископ Святослав анонсував проведення літургії у Софійському соборі у Києві з нагоди свята Благовіщення 7 квітня.

Схоже на те, що спроба греко-католиків провести цю службу в соборі святої Софії викликало запитання з боку православних, оскільки саме вони протягом багатьох століть звершували богослужіння у Софійському соборі.

І дійсно, 23 лютого прес-служба Київської митрополії ПЦУ повідомила, що "19 лютого 2019 р. Предстоятель, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надіслав листа Главі і Отцю УГКЦ Блаженнійшому Верховному Архієпископу Святославу щодо питань, які стосуються двох Церков. Як було інформовано представниками УГКЦ, Блаженнійший Святослав, який перебуває закордоном, ознайомився з листом. Після повернення до України планується особиста зустріч очільників Церков, до проведення якої офіційні коментарі не надаватимуться".

22 лютого митрополит ПЦУ, колишній предстоятель УПЦ КП Філарет у своїй заяві також висловив стурбованість цією запланованою подією: "Це незвичайне явище, бо Українська Греко-Католицька Церква ніколи не звершувала Божественну Літургію у центрі Українського Православ’я – соборі Святої Софії. Якщо відбудеться ця подія, то вона викличе спротив з боку православних українців. Ця подія схожа на те, якби хтось з Православних Предстоятелів звершив Божественну літургію у соборі святого апостола Петра в Римі".

Він закликав відмовитись від проведення греко-католиками прощі та звершення літургії у соборі Святої Софії.

Теги: