Синодали сформували позицію ПЦУ "у зв’язку з публічно оголошеним наміром звершення у Соборі Святої Софії Київської католицького літургійного богослужіння східного обряду". В ухвалі говориться:

"1. Підтримати позицію, висловлену в листі Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Владики і Отця УГКЦ Блаженнійшого Верховного Архієпископа Києво-Галицького Святослава від 19 лютого 2019 р. у зв’язку з публічно оголошеним наміром звершення у Соборі Святої Софії Київської католицького літургійного богослужіння східного обряду.

2. Схвалити і направити Блаженнійшому Верховному Архієпископу Святославу лист Священного Синоду із зазначеного питання.

3. Констатувати, що протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів.

4. Вважати за корисне зберегти щодо богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень".

Також синодали мали міркування про утворення Управління Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ. Ухвалено як виняток "для парафій, які зі складу Київської, Білоцерківської, Бориспільської єпархій Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом) добровільно бажають приєднатися до Української Православної Церкви (Православної Церкви України) утворити Управління Переяславсько-Вишневської єпархії" з призначенням митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) єпархіальним архієреєм цієї єпархії.

Крім того, синодали розглянули типовий Статут парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) і ухвалили надіслати запропонований проект в єпархії для вивчення та надання пропозицій.

Окремо схвалено звернення Синоду з приводу виборів президента України і заяву Синоду «Про стан Православ’я в Україні» (невдовзі будуть опубліковані).

Серед інших питань члени Синоду благословили відкриття та реєстрацію Благовіщенського жіночого монастиря у м. Дніпро і заслухали річні звіти єпархій.

Теги: