Владика Олександр пояснює історичні та канонічні обставини, в яких опинилося православ'я в Україні, наголошуючи, що "з 11 жовтня 2018р. в Україні фактично не лишилося «розкольників» та «розкольницьких Церков», не лишилося «канонічних» і «неканонічних»".

За його словами, надання томосу про канонічну автокефалію — епохальна історична подія, яка вплине на все подальше церковне життя в Україні. Зрозуміло, пише він, що визнання нового канонічного статусу Української Церкви іншими Помісними Православними Церквами відбудеться не одномоментно, а поступово. "Але зрозуміло, що цей процес має незворотній характер. Жодна з помісних церков не заперечила право Українського Православ’я на його автокефальне буття і не заявила про неможливість визнати проголошену Вселенською Патріархією автокефалію Православної Церкви України. Невмотивовані заперечення звучать лише від священноначалля Російської Церкви та нинішнього керівництва УПЦ МП", — вважає він.

"Проте нам з вами не потрібно чекати, доки повнота православного світу остаточно визнає новий статус Української Церкви, який надано Томосом Вселенського Патріарха від 6 січня 2019 р. Адже канонічні дії та рішення Вселенського Патріархату чітко свідчать: церковний розкол в Україні подоланий, а Православна Церква України на чолі з Блаженніший Митрополитом Епіфанієм — Церква благодатна, Церква канонічна та Церква, яка перебуває у євхаристійному спілкуванні зі Вселенським Патріархом, а через нього з усім православним світом".

Оскільки 4 березня 2019 р. Синод Православної Церкви України ухвалив рішення про створення Управління Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ з призначенням митрополита Олександра (Драбинко) головою цього управління, останній закликає: "не стійте осторонь історичних подій — залучайтеся до помісної Православної Церкви України". Митрополит гарантує:

"жоден священик у нашій єпархії не буде безпідставно звільнений з посади, яку обіймає; жодна парафія не буде обтяжена непосильними фінансовими «поборами»; ніхто, ані архієрей, ані його довірені особи, ніколи не ставитимуться до вас без братської любові та шани. Нам не потрібні «підлеглі». З багатьма із Вас ми зростали одночасно як фізично так і духовно. Нам потрібні брати і співслужителі у Христі. Нам не потрібні лжесмирення та властиве московському православ’ю «ханське» чинопочитання. Нам потрібна нова якість церковного життя — потрібен такий лад церковного життя, у якому б ми з радістю пізнали дари Духу Святого та Христову любов".

Також напередодні Великого посту митрополит попросив у всіх прощення і святих молитов.

Теги: