Угода була підписана в особі президента України Петра Порошенка і Константинопольського патріарха Варфоломія. У ній визначається мета угоди — "взаємна та узгоджена діяльність Сторін, а також їхнє систематичне співробітництво щодо конституювання Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні у рамках Томосу про автокефалію, наданого Вселенським Патріархатом, та сприяння контактам релігійної організації Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»... між Автокефальною Помісною Православною Церквою в Україні та Вселенським Патріархатом" (стаття 1).

Для досягнення цієї мети сторони, зокрема, домовилися "сприяти... набуттю, відповідно до законодавства України, представництвом Вселенського Патріархату в Україні, а саме Місією «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні», будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»" (стаття 3.1).

Про підписану угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархом президент Петро Порошенко неодноразово повідомляв. Зокрема, у день підписання угоди, 3 листопада 20418 р., на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з'явилось повідомлення про підписану Петром Порошенком та Варфоломієм угоду "Про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Константинопольським патріархатом".

Проте на запит журналістів агентства "Українські новини" текст самої угоди був наданий із кількамісячним зволіканням, що спонукало журналістів підозрювати підписантів у "секретності" угоди.

До того ж, продивившись угоду, журналісти агентства "Українські новини" зупинились на згаданому пункті зі статті 3.1 угоди про надання приміщень Місії «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні». Це стало додатковим приводом вважати угоду "секретною". Як зазначається у публікації агентства, "Порошенку напередодні президентських виборів невигідно визнавати той факт, що ціною створення автокефальної помісної православної церкви та отримання томосу про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ) стала передача державної власності у постійне безоплатне користування Вселенському патріархату".

Проте цей факт широко відомий, його наводить і агентство "Українські новини", а саме: 18 жовтня 2018 р. Верховна Рада України прийняла закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська", який був ініційований Порошенком, згідно з яким Андріївська церква передана у постійне і безоплатне користування Вселенському Патріархату. 28 листопада 2018 р. Кабінет Міністрів України передав Андріївську церкву у постійне користування Вселенському Патріархату. "Передати в постійне безоплатне користування Представництву двору Вселенського патріархату в Україні об'єкти нерухомого майна - Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" (м. Київ, Андріївський узвіз, 23) згідно із переліком, що додається", - йдеться у постанові Кабміну.

Таким чином, ставропігія існує на постійній основі та є церковним посольством в Україні, яке перебуває в Андріївській церкві в Києві. Передача приміщення відбулася відкрито і прозоро, без секретних дій.

За даними Вікіпедії, з 2008 року агентство "Українські Новини" входить до складу української медіа-групи Inter Media Group; з 2013 року Inter Media Group належить компанії GDF Media limited, 80 % акцій якої належить українському бізнесмену Дмитру Фірташу, а 20 % — Сергію Льовочкіну, колишньому керівнику Адміністрації президента Віктора Януковича.

Опублікувано угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом
Опублікувано угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом
Опублікувано угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом
Опублікувано угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом

Перше фото — PressFoto

Теги: