Спікер заходу зазначив, що віруючі повинні мати критичне мислення та вміти фільтрувати потік різноманітної інформації у сфері політики. Саме Біблія дає фундамент для розуміння різноманітних сфер суспільства, в тому числі політичної.

Сергій Головін виділив чотири правові сфери в Біблії: людина, сім’я, церква, держава. Людина, сім’я і церква існували до утворення держав та урядів, володіючи повнотою прав даних Богом. Це те, що сьогодні правова система називає невід’ємним правом людини. Розподілення різних функцій цих правових сфер закладених Богом відрізняється від того, як це відбувається сьогодні. Наприклад, турботу про малозабезпечених Бог покладає на церкву, а догляд за старшим поколінням на сім’ю. Це добре, що держава дбає про своїх громадян, але коли Церква і віруючі починають виконувати ті функції, які на них поклав Бог, відбувається переображення суспільства.

Як зазначалося, формування громадянського суспільства базується на біблійному фундаменті. Є три критерії громадянського суспільства: справедливі закони, збереження невід’ємних прав людини та захист владою тих, хто робить добро і покарання тих, хто робить зло. Виходячи з різниці в сферах відповідальності уряду і Церкви, різняться як їх ролі щодо суспільства, так і методи, якими вони діють. Церква вказує шлях до праведності і вчить, що є добро; уряд же карає зло. Церква виконує роль пастиря, уряд – погонича. Церква здійснює моральний супровід, уряд використовує методи заохочення і примусу.

«Якщо ти не ходиш на вибори, то ти не маєш ніякого права осуджувати владу. Лише коли ми є активними учасниками політичного життя держави, ми маємо право щось від неї вимагати», – зазначив Сергій Головін. В усі органи влади він порадив вибирати людей здібних, богобійних, порядних та непідкупних. Стосовно питання чи повинні віруючі йти в політику доповідач сказав, що коли віруючі не використовують усі можливі сфери впливу в цілях поширення Царства Божого, то диявол буде це використовувати в своїх цілях. Та наголосив: «Володіти владою не гріх. Гріх – зловживати владою!».

Будучи в світі, але не від світу, Церква є присутністю “того, що Боже”, серед “того, що кесареве”. По відношенню до держави вона виконує пророчу функцію, служить совістю суспільства, закликає народи і їх правителів слідувати шляхом праведності. Христос визначає роль Церкви щодо суспільства трьома особливими образами – сіль, світло і закваска. Всі три способу передбачають безпосередню участь християн в житті суспільства.

Для того, щоб в суспільстві відбулося справжнє перетворення, необхідно щоб серця людей звернулися від зла до добра, уми людей підкорилися Божими принципами справедливості, закони народу заохочували добро і карали зло. Для цього віруючі повинні бути активними в благовісті, у громадській діяльності, в політичній діяльності. «Царство Боже – не тротил, від вибуху якого все зміниться, а закваска, яка повільно веде до змін», – підсумував спікер.

Кілька тез Сергія Головіна:
– Культура змінюється, технології змінюються, а Божі принципи незмінні;
– Мрія величі залишається жити в головах пострадянських людей;
– Вітчизну потрібно любити не за те, якою вона є, а за те, що вона моя;
– Допоки у світі є Церква, влада не матиме абсолютної влади;
– Якщо гріх законний, він не перестає бути гріхом;
– Бог панує, а політик тимчасово виконує свої обов’язки;

– Формування громадянського суспільства базується на біблійному фундаменті;
– Не варто наділяти владу будь-чим, що по праву належить Богу.
– Влада стримує зло, але не зцілює від нього;
– Якщо не хочете розчаровуватися у владі, не зачаровуйтеся нею;
– Людське серце ніяка влада і ніякий закон не змінить;
– Церква – це присутність небесного Єрусалиму в уже зруйнованому Вавилоні;
– У відношенні до держави Церква виконує пророчу функцію;
– Пророки – кістка в горлі правителів. Бути пророком – ризиковане заняття;
– Люди, які не приносять плодів в житті і служінні не принесуть ніякої користі і в політиці;
– Влада існує для народу, а не народ для влади.

Після конференції відбулося ток-шоу за участю діючих політиків-християн з обговоренням актуальних проблем українського суспільства напередодні виборів. Участі у ток-шоу взяли: Петро Чайка, депутат Ківерцівської міської ради, директор «Української місії благовістя»; Алім Здига, депутат Нововолинської міської ради, громадський діяч, волонтер в зоні АТО; Роман Полікровський, міський голова міста Збараж, депутат Збаразької районної ради; Сергій Головін. Модератором на ток-шоу був директор студії «Правда PRO» Сергій Шараєвський.

Теги: