Зокрема, УПЦ (МП) просить скасувати наказ про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій, що підпадають під дію закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

В Окружному адміністративному суді зазначили, що наразі вирішують про відкриття адміністративного провадження у цій справі.

Нагадаємо, у січні 2019 року Міністерство культури опублікувало перелік релігійних організацій та об’єднань, які повинні протягом трьох місяців внести зміни до статуту та назви – як Церкви, головний адміністративно-керівний центр яких знаходиться в державі-агресорі (Росії). Під дію згаданого закону потрапили п’ять організацій: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (інша назва – Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква, Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Теги: