«24 березня був рейд по церквах окупованої «ЛНР» території. Поводилися «МГБісти» коректно, викликали пастора і сказали, щоб він проїхав з ними в «МГБ». З ним поїхав також диякон церкви. Допит тривав півтори години. Погрожували, що у разі подальшого ведення релігійної діяльності мінімум штраф, максимум тюрма чи «депортація», – розповів Косяк.

Він уточнив, що паралельно з цим інцидентом представники так званого «МГБ» навідалися також до інших церков «у них відбувся рейд по церквах». У деяких вони склали «протоколи» на священнослужителів та потім викликали їх на допити. Наразі їх відпустили. У церквах, де побували представники «МГБ», заборонили проводити богослужіння, повідомив Сергій Косяк.

Угруповання «ЛНР та «ДНР», підтримувані Росією, вимагають від усіх релігійних організацій перереєстрації. Її терміни уже минули, відтак бойовики заборонили функціонування на своїй території усіх «незареєстрованих» церков, також їхнім адептам заборонили збиратися на богослужіння удома. «Але по факту ніхто з євангельських церков цю реєстрацію не отримав, навіть ті, які кілька разів подавав документи», – зазначив Сергій Косяк.

За його словами, «усі перебувають у страху, оскільки погрожують штрафами, в’язницею і «депортацією».

Теги: