"Підготовчий процес до конференції тривав шість місяців. Ідея народилася, але треба було думати, кого ж запросити і мати відвагу це зробити. Оскільки це поважні люди з різних країн, можливо найкращі у цій спеціалізації у своїх державах. Також була проблема фінансів, і я пропонував цим іноземних гостям самостійно оплатити доїзд до України. Яка ж була ідея конференції? Ми пишемо своє помісне право - Кодекс канонічного права Української Греко-Католицької Церкви. І для того щоб цей кодекс мав широкий обрій, то нам потрібно бачити що зробили інші. І це головний акцент - обмін досвідом", - розповів професор канонічного права УКУ о. Михайло Димид.

Гостей конференції також привітав декан Філософсько-богословського факультету УКУ о. Роман Завійський: "Для нас велика честь, що відбувається сьогодні ця мережева конференція, яка об’ єднує не лише структури УГКЦ, а й спеціалістів з канонічного права з різних країн. І я в особливий спосіб хочу привітати наших основних доповідачів. Отець Михайло вже згадав, що для нас є дуже важливим питання обміну досвідом. Прикметно, що сьогодні з нами є представники різних Церков. І також у нас є спостерігачі, запрошені з Православних Церков. Тому ми і Вас щиро-щиро вітаємо".

Успіху гостям і учасникам конференції також побажав капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

 З доповідями на конференції виступили єпископ Джіорджіо Галларо (Італія), професори Вілліам Блайзіффер (Румунія), Петер Шабо (Угорщина), Томаш Хорват (Угорщина) та Андрій Танасійчук (Україна). Кожен із доповідачів представив учасникам наукового форуму актуальні проблеми розвитку партикулярного права власних Церков. Про важливість, актуальний стан розвитку помісного права УГКЦ і процес кодифікації повного його збірника доповідав о. д-р Андрій Танасійчук. Автор не лише окреслив історію та сучасний стан процесу опрацювання єдиного збірника церковного законодавства УГКЦ, а й звернув увагу присутніх на деякі актуальні проблеми, які постають перед Українською Церквою в площині канонічного права, і запропонував можливості їх вирішення.

Після кожної доповіді проводилася дискусія, до якої долучилися всі учасники зустрічі. На заході презентували черговий журналу "Метрон".

На закінчення заходу головний організатор дійства, о. д-р Михайло Димид, професор канонічного права при УКУ, зазначив, що проведення такої міжнародної наукової конференції у Львові дало можливість українським каноністам запозичити досвід представників інших Східних Католицьких Церков, який згодом вони зможуть використати.

За словами учасників події, наукова зустріч стала позитивним свідченням інтенсивного розвитку української каноністики.

Теги: