«Ми за те, щоби кампанія була чистою в дусі любові. У нас є парафіяни, які підтримують обох кандидатів. І ми, як церква, не маємо права вказувати за кого голосувати», - повідомив Епіфаній і закликав голосувати зважено, по совісті.

Також митрополит прокоментував слова заступниці ВР Оксани Сироїд про те, що Адміністрація президента України змушує священнослужителів ПЦУ агітувати за Порошенка. "Мене неодноразово запитували, чи маю я номер телефона президента, чи я спілкуюся з ним напряму. Скажу чесно: номера не маю і спілкуюся з ним лише офіційно. Ми практично не зустрічаємося і нам не дають вказівок. І я не вірю, що комусь із владик телефонували з АПУ та інструктували", - запевнив Епіфаній.

Він додав, що безперечно Петро Порошенко багато зробив для отримання Україною автокефалії, і томос у тому числі є його заслугою. Однак церква не агітує за жодного з кандидатів і залишає людям право голосувати так, як вони хочуть.

«Церква відіграє важливу роль в державотворенні. Якщо ми будемо мати свою потужну єдину помісну православну церкву – то це буде тією духовною основою, потужним фундаментом, на якому ми будемо будувати свою незалежну Українську державу. Не буде держави – не буде незалежної української церкви, це взаємопов’язані між собою речі», - цитує його УНІАН.

Також митрополит сказав, що «ми молимося та віримо, що Господь все зробить так, що ці вибори пройдуть мирно, спокійно та в демократичний спосіб ми оберемо главу Української держави і збережемо той курс, яким ми рухаємося не тільки останніх 5 років, але майже три десятиліття - це курс в напрямку Європи, вступу України в НАТО».

На переконання предстоятеля ПЦУ, курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію є важливим для збереження цілісності української держави.

Відповідаючи на питання, які шляхи розвитку для себе бачать в ПЦУ у разі перемоги на президентських виборах Порошенка чи Зеленського, Епіфаній сказав, що «загалом курс розвитку Української церкви буде збережено і надалі ми будемо об’єднуватись поступово, як і зараз це відбувається». «Народ обирає свій релігійний центр, держава не повинна в це втручатися, держава повинна тільки забезпечувати права релігійних громад, держава повинна допомагати і сприяти без певного втручання. Ми віримо, що і надалі цей курс буде збережено і Українська церква буде утверджуватися, буде розвиватися, і наступний глава Української держави сприятиме і допомагатиме цьому розвитку», - резюмував Епіфаній.

9 квітня Прес-служба Київської митрополії ПЦУ виступила із зверненням про те, що «особиста думка окремих священників щодо того чи іншого суспільно-політичного питання не є відображенням офіційної позиції всієї Помісної Української Православної Церкви».

«Кожен має право на власну думку та позицію, особливо коли йдеться про відповідальність за майбутнє України, однак священнослужителі повинні висловлювати свої погляди конструктивно, пам’ятаючи про духовну відповідальність та покликання надавати іншим добрий приклад у словах і справах», - говориться у зверненні.

Напередодні глава синодального Відділу з взаємин із суспільством і ЗМІ Московського Патріархату Володимир Легойда у своєму телеграм-каналі написав, що ПЦУ «все більше і більше нагадує» передвиборний штаб Порошенка». Він помітив, що деякі клірики ПЦУ виступають з різкими заявами проти кандидатури Володимира Зеленського на посаду президента країни. При цьому Володимир Легойда не помітив, що з подібними заявами проти нового терміну Петра Порошенка на посаді президента виступає Запорізький митрополит УПЦ (Московського Патріархату), а також клірики самої РПЦ.

Раныше команда Володимира Зеленського заявила про підтримку ПЦУ та томосу про автокефалію. На це митрополит Епіфаній в інтерв'ю "Прямому"сказав: "На жаль, я особисто не чув з вуст кандидата про те, що він підтримує Православну церкву України. І завжди ми оцінюємо не обіцянки. Ми оцінюємо реальні справи, які були зроблені до цього часу і будуть робитися у майбутньому. Тому я би не хотів, щоб на цьому питанні в майбутньому спекулювали. Але реально оцінювали людей за їхніми вчинками: хто і що зробив реально, а не обіцяє в майбутньому щось зробити".

Фото 4studio.com.ua

Теги: