«Кілька днів тому я прочитав вислів когось із родичів Небесної Сотні. Ця дружина загиблої дорогої особи сказала, що Україна може бути першою державою, яку зруйнує телевізор. Я би не хотів аж так категорично мислити, але сьогодні ці небезпеки існують», – сказав глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ нагадав, що цього року Україна відзначає 100-ліття Соборності українського народу, а минулого року урочисто згадували століття відновлення української державності. На його переконання, українці повинні доцінювати тих людей, ті нагоди, які мають, щоби розвиватися і будувати бажане майбутнє.

Висловлюючи свою позицію щодо побудови держави, Святослав відзначив цінності, які сьогодні є питанням безпеки для України, для Європи і для цілого світу. На переконання глави УГКЦ, європейські прагнення українського народу не змінилися. «Якби там хто не намагався нас представити в тих чи інших сучасних маніпулятивних технологіях, на моє переконання, нерозуміння цього фундаментального орієнтиру розвитку українського суспільства було би великою катастрофою як для України, так і для світу», – вважає предстоятель.

«Ми справді сьогодні відчуваємо різні технології, які намагаються нас наново поділити. Можу виокремити інші лінії зламу, лінії небезпеки, які потім можна представити, як лінії конфлікту. Але ці лінії, я би сказав, сьогодні є делікатніші і вишуканіші. Сьогодні ми бачимо, що та лінія може пройти по межі між тими, які дивляться телевізор, і які його не дивляться», – сказав лідер греко-католиків.

Святослав наголосив, що інформаційна війна є невід’ємною складовою гібридної війни, вона намагається фрагментувати наше суспільство на так звані цільові групи. «І справді, – зауважив він, – ми можемо ходити до одної і тої ж церкви, читати інформацію з соціальних мереж, не з телевізора, і бути абсолютно різними у своїй оцінці тих обставин суспільства, у яких ми знаходимося. Тобто хтось знову намагається вибудувати нові злами і наново нас фрагментувати. Себто ділити, а потім протиставляти».

Найперше, за словами глави УГКЦ, обов’язком церков є формувати серцевинні цінності (core values – анг.). Довкола цих core values пізніше обертатимуться ті, що є в політиці, бізнесі, старші і молодші. Якщо цього спільного стержня, навколо якого буде все решта обертатися, не буде, тоді українці в небезпеці.

Глава УГКЦ назвав чотири принципи, які, на його думку, це є питання безпеки. «І ці чотири принципи є ніщо інше як європейські цінності. Той, хто глибоко пережив подію Революції гідності, серцем відчує, що це core values українського народу», – наголосив предстоятель.

Перше, відзначив Святослав, – гідність людської особи (однакова гідність, яку не можна градуювати по мапі України, як це колись було зроблено, чи за ступенем лояльності особи до якогось політичного лідера). Друге – спільне благо (якщо немає спільного блага, тоді все фрагментується, немає спільної держави). Третє – солідарність (Україна не вистояла б за останні п’ять років, якби люди не солідаризувалися в захисті своєї держави в допомозі жертвам війни). Четверте – субсидіарність (кожен робить сам свою справу на своєму місці, відповідно до того, що може, аби осягнути спільну мету).

Теги: