Мета круглого столу, як зазначають його ініціатори, створити вільний і безпечний простір для обміну думками та спільного прийняття необхідних рішень задля утвердження релігійної свободи та розбудови миру, запобігання проявам радикальних ідеологій та екстремізму, зміцнення стійкого миру та безпеки, що досягається шляхом виявлення і зосередження уваги на питаннях, які становлять спільний інтерес і з приводу яких у учасників є згода.

“Круглий стіл покликаний стати зразком громадянської відповідальності та самоорганізації, коли кожен учасник має рівну змогу взяти участь у процесі діалогу: висловитися, підготувати тематичні громадські ініціативи, обмінятись досвідом та думками, обговорити та запропонувати іншим учасникам  підтримати ініціативи”, – прокоментував Олександр Заєць, голова правління Інституту релігійної свободи та модератор круглого столу.

Як пояснили організатори, учасники круглого столу запрошуються до діалогу на засадах взаємоповаги та рівності, шукаючи можливості для взаємодії на користь загального суспільного блага та справедливості, в основі чого є повага до гідності людини.

“Практичним результатом Круглого столу стане побудова тривалих взаємин між представниками релігійних, правозахисних і інших неурядових організацій, виховання взаєморозуміння, поваги і довіри, поява практичних ініціатив для розвитку усвідомленого громадянства, незважаючи на можливі розбіжності у поглядах та розуміннях”, – підкреслила Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод.

Очікується, що круглий стіл із релігійної свободи в Україні буде на регулярній основі організовувати обговорення актуальних суспільних питань, координувати діалог і взаємодію представників різних інституцій громадянського суспільства. Окрім релігійних діячів і правозахисників до діалогу також будуть запрошуватися науковці, експерти та представники профільних органів державної та місцевої влади.

Теги: