На зустрічі також були присутні митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії прот. Віталій Клос, завідувач кафедри церковно-практичних дисциплін КПБА Святослав Чокалюк, професор цієї ж кафедри Ірина Перловська та професор кафедри богослів’я і філософії КПБА Віталій Шевченко.

Серед гостей, які цього дня завітали до предстоятеля ПЦУ, були доцент кафедри історії Острозької академії Андрій Смирнов, протоієрей Богдан Огульчанський, філософ Володимир Волковський, художник Наталя Павлусенко, український релігієзнавець Олександр Саган, професор Сергій Присухін, доктор філософських наук Павло Павленко, головний редактор сайту «Петр и Мазепа» Віктор Трегубов, художник Олександр Клименко, протоієрей Георгій Коваленко, директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов, експерт з релігійної журналістики Алла Бойко, релігієзнавець Дмитро Горєвой та перекладач Дарина Морозова.

Під час спілкування було окреслено ряд проектів просвітницького та освітнього спрямування. Предстоятель помісної Української Церкви наголосив на необхідності правдивого подання і популяризації історії держави та Церкви. «Нам потрібно всебічно та об’єктивно висвітлювати справжню історію Української Церкви, а не послуговуватися пропагандистськими штампами східного сусіда», – зазначив митрополит Епіфаній.

Сторони також обговорили створення при КПБА Інституту Церкви і суспільства, організацію та навчання лекційних груп в регіонах та створення громадсько-експертних рад в областях з метою налагодження більш тісних комунікацій між єпархіальними управліннями.

Нагадаємо, що у березні поточного року, під час першої зустрічі з авторами 10 тез для ПЦУ, митрополит Епіфаній обговорював ідею створення експертної ради при главі ПЦУ.

Теги: