Митрополит Епіфаній відзначив роль Михайлівського Золотоверхого монастиря у Революції гідності та запевнив, що Українська Церква духовно підтримувала та підтримуватиме і надалі захисників Батьківщини. «Церква починаючи з Майдану і до цього часу опікувалася і буде духовно опікуватися нашою українською армією. Ми вже упродовж 5-ти років боремося з агресором на Сході України і Православна Церква України найбільше з інших присутня в українській армії через капеланів», – сказав предстоятель.

Тімоті Малард зазначив, що в Україні капеланство буде ефективнішим за підтримки держави. «Етап, на якому знаходиться інститут українського капеланства в Україні, потребує державних законопроектів та державної відповідальності для того, щоб перетворитися в структуру», – сказав Малард.

Також під час зустрічі обговорили спільне та відмінне в історії розвитку капеланства в Україні та США.

На завершення учасники обмінялися пам’ятними подарунками.

У ці ж дні предстоятель ПЦУ зустрівся з представниками військових, юристів і духовенства Харківщини. Військовий прокурор Харківського гарнізону Роман Грищенко та начальник військово-юридичного факультету НЮУ ім. Ярослава Мудрого Сергій Мельник привітали митрополита Епіфанія з обранням на предстоятельство.

У зустрічі також взяв участь єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

Начальник факультету проінформував предстоятеля про історію його ВНЗ та розширені міжнародні зв’язки з іноземними навчальними закладами.

Під час зустрічі сторони обговорили напрямки співпраці та розбудови Української Церкви. На завершення зустрічі предстоятель подарував гостям книгу «Аксіос».

Теги: