У пасхальному посланні предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія зокрема говориться: "З відчуттям особливої вдячності спрямовую наші спільні вітання українським воїнам, які зі зброєю в руках мужньо протистоять агресору та захищають мир. Ми щоденно молимося за Вас і впевнені, що завдяки вашому жертовному служінню Україна наближається до перемоги і справедливого миру. Від золотоверхого Києва тепло нашої любові та вітань, наші молитовні побажання ми надсилаємо тим, хто святкує Великдень в умовах окупації, за гратами полону чи несправедливого ув’язнення. Ми просимо в Господа захисту, миру і свободи для кожного з Вас. Зі світлим Христовим Воскресінням сердечно вітаю всіх православних християн України – як дітей помісної Української Православної Церкви, так і тих, хто дотепер ще не має єдності з нею, хоча і сповідує разом з нами одну віру".

Окремо митрополит Епіфаній привітав з Пасхою Володимира Зеленського, який переміг на виборах президента країни.

Своє пасхальне послання поширив і митрополит Філарет, який не є очільником ПЦУ, а має умовний статус почесного патріарха. Серед іншого у його посланні зазначається: "Ми радіємо з того, що завдяки самовідданості і жертовності наших кращих синів і дочок Україна зберегла свою державність, що піднявся волонтерський рух як виявлення любові до ближніх і до своєї Батьківщини. Ми радіємо, що Українська Православна Церква отримала томос від Вселенського патріарха про автокефалію і почався рух із об’єднання всього українського православ’я".

У посланні предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія, яке поки що опубліковано на сайті Кримської єпархії, міститься звернення до Христа: "Пусть Воскресший Спаситель благословит нашу Украинскую землю и весь наш народ. Объединимся вокруг Воскресшего Спасителя взаимным терпением и взаимным уважением. Это будет нашим скромным даром Воскресшему Христу".

Колега митрополита Онуфрія по Синоду РПЦ патріарх Кирило у своєму посланні звертається до вірян: "Мы призваны и словами, и делами, всей своей жизнью свидетельствовать людям о Том, Кто был изъязвлен и мучим за беззакония наши (Ис. 53:5) и воскрес для оправдания нашего (Рим. 4:25)".

У великодньому посланні глави УГКЦ верховного архієпископа Святослава відмічається: "Ми, як народ, часто відчуваємо на собі вбивчу силу неправди. У нас крали і далі крадуть правду про наше минуле. Нам накидали і далі накидають фальшиві ідеології, щоб зруйнувати наше сьогодення. Нас обманювали і далі обдурюють у час передвиборчих перегонів, щоб украсти наше майбутнє. Війна, яку веде наш народ, насправді є війною з нічим іншим, як із неправдою, брехнею та всім, до чого вона призводить у житті людини і суспільства, у міждержавних відносинах і в самому існуванні світової спільноти".

25 квітня 2019 року глава УГКЦ освятив паски для українських військових на сході України. Привітання від духовного лідера греко-католиків та понад три тисячі освячених пасок військовим передадуть капелани, які найближчими днями відвідають захисників України на Донбасі.

Папа Римський Франциск у своєму посланні також бажає миру Україні: "Нехай цей Великдень стане розрадою для населення східних областей України, яке досі страждає від конфлікту. Нехай Господь сприяє гуманітарним та іншим ініціативам, спрямованим на досягнення міцного миру".

Старший єпископ УЦХВЄ (п'ятидесятників) Михайло Паночко у своєму привітанні з Пасхою пише: "Пам’ятайте, улюблені Господом, що ще недовго – і воскреслий Господь прийде, а Він – наше «Воскресіння і життя»".

У пасхальному посланні Постійної конференції українських православних єпископів поза межами України (Константинопольський Патріархат) нагадується про приєднання Православної Церкви України до світового православ'я: "Ми молимося, що радість святкування серед Вас, наших духовних дітей, сьогодні є більшою ніж коли-небуть, завдяки цьому великому досягненню — поверненню до повноти Тіла Христового — до Святої Православної Церкви — мільйонів вірних Православних Християн, які не з власної вини блукали в духовній пустині".

Фото зі сторінки facebook.com/profile...

Теги: