На засіданні представники позивача подали клопотання щодо залишення позову без розгляду через те, що з'явилися нові докази, які не були заявлені під час підготовчого засідання. Також вони повідомили, що невдовзі подадуть новий позов.

Нагадаємо, що у березні Господарський суд залишив без розгляду позов міської ради до УПЦ (МП) щодо того ж приміщення на вул. Чорновола. Тоді представник міської ради пояснив, що позов відкликали через ще одну справу, пов'язану з приміщенням. Зазначив, що після завершення розгляду справи міськрада подасть повторний позов.

Суперечка між мерією та Івано-Франківською єпархією УПЦ (МП) триває роками. Вісім років тому єпархія отримала земельну ділянку на вул. Довженка для будівництва храму з умовою, що після завершення будівництва церква поверне громаді приміщення дитячого садка на вул. Чорновола, перетвореного тимчасово на храм. Однак церковники угоди не дотрималися. Тоді міська рада звернулася до суду. Руслан Марцінків неодноразово закликав представників УПЦ (МП) добровільно звільнити приміщення дитячого садка. 

Вищий господарський суд України скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду, який задовольнив клопотання щодо виселення церкви з приміщення за адресою Чорновола, 6 та повернення місту нежитлових приміщень для облаштування там дитячого садочка. Також міська рада програла представникам УПЦ (МП) у Верховному суді – суд відмовив виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради у розірванні договору оренди нежитлових приміщень по вулиці Чорновола, 6.

Теги: