Святослав розповів, що митрополит Епіфаній, предстоятель Православної Церкви України, у соцмережах написав йому листа з привітанням до дня народження 5 травня цього року. «І цей текст вони опублікували на своїх офіційних веб-ресурсах. То є безпрецедентна річ. Досі такого не було», – відзначив глава УГКЦ.

«Скільки ми писали листів до наших братів православних на закінчення Синоду, ми ніколи не мали від них відповідей. А такого типу жест я особисто сприйняв як жест справді великої відкритості», – розповів предстоятель УГКЦ.

Він відзначив, що в Україні щодо екуменізму (діалогу задля сприяння єдності християн) існує проблема, тому що в ширшому православному колі є різні бачення екуменізму. «Хтось є більш відкритим, хтось є менш відкритим. Є такі ієрархи, які, скажімо так, не бачать нас як рівних співрозмовників. Інші взагалі бояться будь-якого діалогу з нами. Говорять про необхідність очищення від уніатів. І є доволі закритими», – сказав він.

Святослав висловив сподівання, що Православна Церква України буде розвиватися, зміцнюватися і буде відкритою до екуменічного діалогу. «Нам дуже залежить на тому, аби Православна Церкви України зайшла у широке міжправославне спілкування з іншими помісними православними Церквами. Тепер це є перед ними, але Москва намагається їх ізолювати. Більше того, Москва навіть намагається ізолювати Патріарха Варфоломія через те, що він пішов на зустріч Україні», – зазначив предстоятель УГКЦ.

На думку Святослава, допоки ширшого внутрішньо православного сопричастя Православна Церква України не отримає, «форсувати екуменічні відносини є досить невторопно з нашого боку».

Теги: